حزب حاکم آفریقای جنوبی توهین ترامپ به ماندلا را محکوم کرد

[ad_1]

این حزب امروز (چهارشنبه) در بیانیه‌ای اعلام کرد: تمامی مردم عاشق آزادی در دنیا، از بابت توهین‌های مطرح شده از جانب شخصی که برای الگوی رهبری شایسته نیست، شوکه شده‌اند. ترامپ تفرقه‌برانگیزترین، زن ستیزترین و هتاک‌ترین شخصی است که تاکنون در بر کرسی ریاست جمهوری آمریکا نشسته است.

در این بیانیه‌ آمده است که نماد مبارزه‌طلبی در نلسون ماندلا در تضاد شدید با (شخصیت) ترامپ است.

حزب حاکم آفریقای جنوبی که از ۱۹۹۱ تا ۱۹۹۷ تحت رهبری ماندلا بود، تاکید کرد که رهبر فقید این کشور به عنوان یک فرد پایبند به اصول با دنیا تعامل داشت و به دنبال ایجاد صلح و جامعه‌ای عادل بود.

در این بیانیه حزب کنگره ملی آفریقا تصریح کرد: اگر ماندلا با ترامپ تعامل داشت، به وی می‌آموخت تا چالش‌های پیچیده جهان در حال توسعه را درک کند و خرد رفع تحریم علیه کوبا را نشان می‌داد. ماندلا، ترامپ را دعوت می‌کرد تا برای درک آلام مردم فلسطین به غزه سفر کند و همچنین او را راهنمایی می‌کرد تا در جهت کمک به یافتن راه حل دائمی به منظور درگیری در خاورمیانه با جامعه جهانی همکاری کند.

«مایکل کوهن» وکیل سابق ترامپ در کتاب خود با عنوان «ناسپاس؛ یک دفتر خاطرات»، نوشته است که وی در مورد ماندلا رهبر فقید جنبش مبارزه با «آپارتاید» دیدگاهی نژادپرستانه داشته و سخنانی نژادپرستانه به زبان آورده است.

در بخشی از این کتاب آمده است: ترامپ، ماندلا را فاقد قدرت رهبری دانسته و گفته است، یک کشور در دنیا که رهبر آن یک سیاهپوست بوده و وضعش همچون «توالت» نیست. به من نشان بده. «همه این کشورها مستراح هستند».

[ad_2]

Source link

Leave a Comment