حضور اتباع بیگانه ساختار فرهنگی بخش کهریزک را تحت تاثیر قرار داده است

[ad_1]

علی کلهر روز شنبه در جلسه شورای اداری شهرستان ری با موضوع بررسی مسائل و مشکلات بخش کهریزک، اظهار داشت: افزایش جمعیت اتباع بیگانه ای که به تازگی از کشورهای همسایه به بخش کهریزک آمده اند مشکلات فرهنگی و اجتماعی بسیاری در روستاها ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه اتباع بیگانه عمدتا به دلیل کار در مراکز غیرمجاز دپو پسماندهای پلاستیکی و ذوب پلاستیک به منطقه کهریزک می آیند، خاطر نشان کرد: این افراد عمدتا داری سواد نیستند و آموزش های مختلف فرهنگی و اجتماعی هم ندارند به همین جهت هم اکنون ساختار فرهنگی روستاهای بخش کهریزک را تحت تاثیر قرار داده اند.

کلهر یادآور شد: علاوه بر اتباع هم اکنون روستاهای بخش کهریزک شاهد افزایش زنان بد سرپرست و سرپرست خانوار است که باید با ایجاد مجتمع صنفی و بازارچه فروش محصولات این افراد در بهشت زهرا(س) از اینان حمایت های لازم انجام شود.

وی در ادامه نبود حریم میان شهر و طرح های هادی روستاها را از دیگر مشکلات بخش کهریزک عنوان کرد و گفت: دستگاه های اجرایی حتما باید در خصوص ایجاد حریم برای روستاهای بخش کهریزک برنامه ریزی لازم را انجام دهند.

این مسئول در ادامه عدم تامین حق آبه کشاورزی از رودخانه کن، تصفیه خانه جنوب و قنوات از مهمترین مشکلات روستاهای بخش کهریزک عنوان کرد و افزود: هم اکنون آب تصفیه خانه جنوب به طور کامل به شهرستان ورامین اختصاص یافته و آب رودخانه کن نیز به دلیل اینکه در پایین دست به کهریزک می رسد مورد تعرض قرار می گیرد و عملا سهم حق آبه کشاوزان بخش کهریزک تامین نمی شود.

کلهر تاکید کرد: اعتبارات لازم در جهت لایروبی و بهسازی قنوات شهرستان ری باید تامین شود تا از خشک شدن اراضی کشاورزی و تبدیل آنها به کاربری های دیگر جلوگیر شود.

 به گزارش ایرنا، جلسه شورای اداری شهرستان ری با موضوع بررسی مسائل و مشکلات بخش کهریزک امروز(شنبه) با حضور حسین توکلی کجانی فرماندار ویژه شهرستان ری، علی یزدی خواه، علی خضریان، مجتبی رضاخواه، احمد نادری، عزت‌الله اکبری تالارپشتی، مجتبی توانگر، سید نظام‌الدین موسوی از نمایندگان حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر و جمعی از مسئولان استانی و نظامی و شهرستانی در بخشداری کهریزک برگزار شد.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی پس از پایان جلسه شورای اداری از مرکز درمانی شهید هاشمی نژاد کهریزک، مجتمع دامپروری صابری، مجتمع پردازش و دفن زباله آراد کوه و حوزه قضایی بخش کهریزک بازدید به عمل آوردند.

گفتنی است از آغاز مجلس یازدهم طی سه ماه گذشته این سومین بار است که نمایندگان حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر از بخش های مختلف شهرستان ری بازدید به عمل می آورند و از نزدیک در جریان مشکلات مردم و مسئولان اجرایی قرار این شهرستان قرار می گیرند.

شهرستان ری با جمعیتی در حدود یک میلیون نفر با پنج بخش مرکزی، کهریزک، خاوران، قلعه نو و حسن آباد فشافویه در جنوب استان تهران واقع شده است.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment