خراسان جنوبی پایلوت طرح توسعه فروشگاه‌های اینترنتی باشد

[ad_1]

به گزارش روز دوشنبه استانداری خراسان جنوبی، حمید ملانوری در نشست کاری با سرپرست و معاونان سازمان صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان افزود: خراسان جنوبی می‌تواند در این زمینه نمونه و الگویی برای دیگر استان‌ها باشد. 

وی با اشاره به تاکید رییس جمهوری برای توسعه دولت الکترونیک تصریح کرد: گسترش این زیرساخت برای دسترسی راحت‌تر به خدمات دولت در راستای حفظ سلامت مردم است. 

استاندار خراسان جنوبی گفت: سازمان صنعت، معدن و تجارت باید با استفاده از ظرفیت کارشناسان و متخصصان حوزه‌های مختلف برای تحقق این طرح همت گمارد. 

وی تاکید کرد: خراسان جنوبی می‌تواند اولین استانی باشد که سطح دسترسی مردم به همه خدمات را در بستر اینترنت و تلفن فراهم می‌کند. 

ملانوری افزود: عرضه کالا و خدمات در این بستر با محدودیت مواجه نیست و در این شرایط کرونایی، بهترین موقعیت برای تامین نیازهای آحاد افراد جامعه است. 

وی سازمان صنعت، معدن و تجارت را به دلیل گستره کار و جامعه هدف از بخش‌های مهم برشمرد و گفت: تامین نیازهای آحاد افراد جامعه به شکل عادلانه و در دسترس از مهمترین وظایف این حوزه است که اگر کوتاهی در آن رخ دهد، تضییع حق الناس شده است.

نماینده عالی دولت در خراسان جنوبی از ذخایر معدنی غنی با کانی‌های متنوع استان گفت و اظهار داشت: شایسته نیست که خراسان جنوبی با چنین استعدادهایی، استانی محروم نامیده شود. 

وی افزود: اگرچه کاستی‌هایی در برخی حوزه‌ها در استان وجود دارد اما با مطالعه درست و بهره‌برداری مناسب از ذخیره‌های معدنی می‌توان به رفع این نیازها اقدام کرد. 

وی خام‌فروشی را از مشکلات اساسی همه استان‌ها عنوان کرد و گفت: برای بهره‌برداری از ظرفیت‌های مختلف استان باید صنعت قوی داشته باشیم. 

ملانوری با اشاره به اقدام سازمان صنعت، معدن و تجارت در زمینه تدوین اطلس جامع صنعت و معدن استان گفت: این اطلس باید به گونه‌ای تهیه شود که علاقه‌مندان را به سرمایه‌گذاری در حوزه‌های صنعت و معدن خراسان جنوبی ترغیب کند. 

وی تصریح کرد: چنانچه سرمایه‌های داخلی برای بهره‌برداری از پتانسیل‌ها و فراوری محصولات کفاف ندهد، لازم است از سرمایه‌های بیرونی استفاده شود. 

استاندار خراسان جنوبی جذب سرمایه‌های بیرونی را هنر مدیریت خواند و گفت: سرمایه‌گذاری‌ها باید اشتغال ایجاد کند، به درآمدزایی بینجامد و توسعه به همراه داشته باشد. 

وی اظهار داشت: استفاده از سرمایه‌گذاری‌های خارجی و خارج استان باید با رعایت صرفه و صلاح منطقه، صورت گیرد. 

وی مرز را نیز ظرفیت خوبی برای تجارت و بازرگانی استان برشمرد و گفت: با برنامه‌ریزی درست، می‌توان از این ظرفیت به خوبی بهره برد. 

ملانوری از متولیان خواست؛ راهکارهای بهره‌برداری از ظرفیت‌های استان را جمع‌بندی کنند تا موارد در پایتخت پیگیری شود. 

وی تاکید کرد: با بسیج همه امکانات و شرایط باید انقلابی در حوزه صنعت و معدن استان رخ دهد و با برنامه‌های مدون و بهره‌برداری از ذخایر معدنی و توسعه صنایع، رتبه‌های استان را ارتقا دهیم.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment