خطر انفجاره دوباره در ناو آمریکای؛ ۴ میلیون لیتر سوخت در میان آتش

[ad_1]

نشریه آمریکایی نیویورک تایمز روز چهارشنبه گزارش داد: ناو «یو. اس. اس» بونهوم ریچارد که در بندر سن دیگو  پهلو گرفته بوده، در پی آتش سوزی  روز یکشنبه(۲۲ تیر) حفره هایی در نقاط مختلف عرشه و بدنه آن پدید آمده،  تلاش ها هنوز برای مهار آتش سوزی آن از سوی قایق ها و بالگردهای اطفای حریق در کشتی در حال ذوب هنوز ادامه دارد،  این موضوع باعث کج شدن این ناو جنگی شده است.

نیویورک تامیز افزود: این بدترین واقعه انفجار و آتش سوزی در تاریخ برای یک رزمناو آمریکایی آن هم خارج از منطقه درگیری به شمار می رود.

عرشه جلویی ناو بونهوم ریچار تخریب شده است

این گزارش می افزاید: درپی این آتش سوزی اکنون عرشه جلویی این کشتی تخریب و نابود شده است.

جهنمی با  حرارت ۱۰۰۰درجه

بنابراین گزارش ناو جنگی بونهوم ریچارد صبح روز ۲۲ تیرماه دچار آتش سوزی شد و همچنان در آتش می سوزد و از قسمت هایی از آن دود برمیخیزد، به گفته مقامات نیروی  دریایی آمریکا اکنون از شدت گرما  این ناو به یک جهنم تبدیل شده که درجه حرارت در داخل این ناو به یکهزار درجه رسیده است.

بدنه ناو به شدت صدمه دیده است

به گفته مقامات نیروی دریایی آمریکا این آتش سوزی به بدنه این ناو جنگی آسیب گسترده ای وارد ساخته است.

نیویورک تایمز در ادامه گزارش داد: دریابان «فیلیپ سوبک» (Philip E. Sobeck) فرمانده یگان سوم دریایی آمریکا درباره اسیب ها به بدنه این ناو جنگی به خبرنگاران گفت که آتش سوزی منجر به ازبین بردن بخش هایی از بدنه کشتی شده است اما وی پاسخ روشنی به این پرسش که آیا تمامی بدنه بیرونی این ناو آسیب دیده است، نداد.

پرسش ها درباره چگونگی نجات ناو 

نیویورک تامیز افزود: این فرمانده نیروی دریایی آمریکا درباره  اینکه امیدی به نجات این ناو جنگی می رود به خبرنگاران گفت: درحال حاضر هرکاری را برای نجات این ناو انجام می دهیم اما اولویت اطفای آتش است و آنگاه برآورد از وضعیت اخسارت ها.

 خطر ۴ میلیون لیتر سوخت در بونهوم ریچارد

با توجه به ادامه آتش سوزی دراین ناو جنگی که به گفته سوبک بر اثر یک انفجار در طبقات زیرین آن رخ داده، وجود چهار میلیون سوخت که در بخش های پایینی این کشتی وجود دارد باعث نگرانی بوده و بیم انفجار دیگری دراین ناو جنگی می رود.

آتش در ناو جنگی آمریکا که در اثر یک انفجار از ۳ روز پیش رخ داد، همچنان ادامه دارد و بیش از ۴۰۰ آتش‌نشان هنوز نتوانسته‌اند آن را مهار کنند.

فیلیپ سوبک فرمانده یگان سوم دریایی آمریکا تایید کرده است که آتش‌سوزی با یک انفجار در عمق پنجم این کشتی رخ داده اما تاکنون دلیل این انفجار مشخص نشده است. بسیاری از کارشناسان ارشد نظامی در دو روز گذشته نسبت به این حادثه اظهار نظر کرده‌اند که به اعتقاد همه آنها، این ناو دیگر نمی‌تواند به ماشین جنگی آمریکا بازگردد.

**۱۳۰۲*

[ad_2]

Source link

Leave a Comment