دانش‌آموزان آستارا مزار شهدا را گلباران کردند

[ad_1]

به گزارش خبرنگار ایرنا مدیر آموزش و پرورش آستارا روز شنبه در گلزار شهدای این شهرستان گفت: دانش آموزان ادامه دهنده راه راستین شهدا هستند و در راه ایثار و فداکاری برای آبادانی میهن از آنها الگو می گیرند.

سجاد موسوی افزود: دانش آموزان در روز ملی ۱۳ آبان، در چهار راه مصلی با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی اجتماع انقلابی خود را به نمایش خواهند گذاشت.

فرماندار آستارا نیز امروز زنگ استکبارستیزی را در مدرسه غیردولتی سروش به صدا درآورد و گفت: تبعید امام (ره) به ترکیه در ۱۳ آبان سال ۱۳۴۳، کشتار دانش‌آموزان در ۱۳ آبان ۱۳۵۷ در دانشگاه تهران و تسخیر لانه جاسوسس آمریکا در ۱۳ آبان سال ۱۳۵۸ سه رویداد مهم این روز است.

عباس صابر افزود: ماهیت هر سه رخداد، مبارزه با استکبار جهانی و عوامل سرسپرده آن است و این روز به عنوان روز ملی مبارزه با استکبار نامگذاری شده اما به جهت دشمنی چندین ساله آمریکا و رژیم صهیونیستی با ایران، هر روز، روز مبارزه با استکبار است. 

وی اظهار کرد: در ۱۳ آبان سال ۵۷ تعداد زیادی از دانش آموزان برای استقرار نظام اسلامی، در دانشگاه تهران و اطراف آن به شهادت رسیدند و دانش آموزان باید با الگوگیری از آن دوران، آماده دفاع از نظام و انقلاب باشند.

فرماندار آستارا گفت: یکی از دلایل مهم پیشرفت های ایران ظرف ۴۰ سال اخیر روحیه استکبارستیزی است و روز ۱۳ آبان تنها متعلق به قشر دانش‌آموز نیست بلکه به همه آحاد ملت تعلق دارد و باید روحیه اسکتبارستیزی در جامعه نهادینه شود. 

اجرای سرود، قرائت بیانیه و مسابقه مقاله نویسی با موضوع ۱۳ آبان از دیگر برنامه های این مناسبت ملی در آستارا بود.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد و ۱۸ هزار دانش آموز در ۱۵۰ مدرسه دولتی و غیردولتی آن به تحصیل علم مشغول هستند.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment