درخواست برای محدودیت تردد به مناطق ییلاقی شهرستان تفت

[ad_1]

علی رضا نوکار روز چهارشنبه در نشست ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در این شهرستان افزود: با توجه به حضور جمعیت انبوه در آخر هفته‌ها در مناطق ییلاقی این شهرستان، درخواست اجرای محدودیت تردد به ستاد استانی داده شده که منتظر نظر نهایی این ستاد هستیم.

مناطق ییلاقی تفت، محل اصلی تردد گرمازدگان کویر در استان یزد است و اواخر هر هفته و بخصوص روزهای تعطیل، مسیرهای منتهی به این مناطق مملو از خودروهای کوچک و بزرگی است که برای فرار از گرمای طاقت فرسای کویر به دل طبیعت پناه می برند.

با ظهور کرونا و احتمال افزایش شیوع این بیماری در اوایل امسال، ورود به شهرستان تفت از همه مسیرهای ممنوع شد و با آرام‌تر شدن اوضاع کرونا باز این مسیر، محل تردد غیربومی‌ها شد.

با اوج‌گیری مجدد این بیماری، بخش عمده‌ای از مردم تفت خواستار اعمال محدودیت هایی در تردد به این شهرستان و بخصوص مناطق ییلاقی شدند؛ بخصوص آنکه اغلب جمعیت روستایی تفت را افراد مسن و پا به سن گذاشته تشکیل می دهند و حضور جمعیت زیاد در این مناطق می تواند منجر به آلودگی این افراد به ویروس کرونا شود.

اخیرا دو روستای سرسبز و خوش آب و هوای طرزجان و دهبالای تفت بعنوان ۲ کانون شیوع کرونا معرفی شده بود.

باید منتظر ماند و دید با درخواست مسوولان تفت، ستاد استانی کرونا در مورد محدودیت تردد به مناطق ییلاقی این شهرستان چه تصمیمی اتخاذ خواهد کرد.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment