دفاع مقدس بخش مهمی از هویت انقلاب و نظام ماست

[ad_1]

به گزارش ایرنا، منوچهر حبیبی روز سه شنبه در مراسم زنگ ایثار و مقاومت که در دبیرستان شهدای قائم قزوین نواخته شد ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدای هشت سال دفاع مقدس،افزود: شهدا این راه را آگاهانه انتخاب کردند و الگوهای مناسبی برای ادامه مسیر این انقلاب و نظام برای ما به یادگار گذاشتند.
وی با اشاره به بیانات  مقام معظم رهبری در خصوص ارزش های دفاع مقدس و لزوم حفظ و نشر آنها، اظهار داشت: وظیفه داریم ارزش های این دوران را به نسل نو منتقل کنیم.

این مسوول از جنگ تحمیلی به مثابه یک شبه جنگ جهانی که یک طرف آن دولت های شرقی و غربی که عامل آنها صدام بود قرار داشت و در طرف دیگر جمهوری اسلامی ایران بود یاد کرد و گفت: در واقع این جنگ، جنگ بین اسلام و کفر بود که با رهبری امام خمینی (ره) و پشتوانه مردمی نظام جمهوری به پیروزی رسید.

حبیبی تاکید کرد:در طول سال‌های گذشته دشمنان انقلاب تمام تلاش خود را علیه نظام اسلامی به کار بسته اند که بارزترین آن‌ها خساراتی است که در طول دوران دفاع مقدس به ملت ما وارد ساختند بوده اما تلاش های آنان برای برای رسیدن به اهداف شوم خود با ایثارگری های شهدا و رزمندگان اسلام و هوشیاری مردم کارساز نبوده است.

وی تصریح کرد:  ما در مقابل هجمه تمام دنیا حتی یک وجب از خاک مقدس نظام را از دست ندادیم و امروز نیز  امنیت کشور مرهون تجربه دفاع مقدس است.

 معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین با بیان اینکه اتکا به جوانان عاملی مهمی در پیروزی ما در دفاع مقدس بود، افزود: همه اینها به واسطه اعتماد به جوانان رخ داد چرا که  در دفاع مقدس ما به جوانان اعتماد کردیم و فرماندهان جنگ بین ۲۰ تا ۳۰ ساله بودند و افرادی مانند شهید باکری، همت و سردار سلیمانی بودند.

وی با بیان اینکه همین فرماندهان جوان خرمشهر را آزاد کردند و افتخارات بزرگی آفریدند،افزود: از تجربه هشت سال دفاع مقدس  دیروز فرهنگ مقاومت امروز متولد شد، مقاومتی که امروز سوریه، یمن و عراق را نجات داد و نام  سردار سلیمانی بر آن می درخشد.

حبیبی با اشاره به اینکه باید رشادت‌ها و ازخودگذشتگی شهدا برای نسل جوان جامعه تبیین و بازگو شود، تصریح کرد: جوانان ایرانی با تاسی از زندگی شهدا می‌توانند در مسیر توسعه، پیشرفت و حفظ امنیت و آسایش این کشور گام بردارند.

این مسوول یاد آور شد: وظیفه ما در این برهه حساس از زمان این است که فرهنگ ایثار و شهادت را به عنوان فرهنگ برتر ترویج دهیم و همچنین از فرامین مقام معظم رهبری برای شکست توطئه های دشمن تبعیت محض داشته باشیم.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment