دمای هوای خراسان رضوی کاهش می‌یابد

[ad_1]

زهرا آهنگرزاده روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: طی امروز و فردا کاهش نسبی دمای هوا در این استان پیش‌بینی می‌شود که در این راستا حداکثر دمای هوای مشهد به ۳۶ درجه سلسیوس خواهد رسید.

وی افزود: اما از روز جمعه هفته جاری دوباره افزایش دمای هوا در این استان آغاز می‌شود و روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته آینده هوای استان گرمتر می‌شود.

کارشناس هواشناسی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود دمای هوای مشهد در روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته آینده تا ۴۲ درجه سلسیوس افزایش یابد.

وی گفت: برای چند روز آینده پدیده غالب در این استان افزایش سرعت باد است که در برخی نقاط بادخیز استان به صورت لحظه‌ای وزش باید شدید به همراه گرد و خاک خواهیم داشت. 

آهنگرزاده افزود: در مناطق شمالی استان نیز  افزایش موقتی ابرناکی را طی امروز و فردا خواهیم داشت که در ارتفاعات شمال استان به صورت رعد و برق و رگبار پراکنده خود را نشان می‌دهد.

وی ادامه داد: طی ۲۴ ساعت گذشته قوچان با کمینه دمای هوای ۱۴ درجه سلسیوس خنک‌ترین و سرخس با بیشینه دمای هوای ۴۴  درجه سلسیوس گرمترین شهرستان خراسان رضوی بود.

این کارشناس هواشناسی گفت: بیشترین سرعت وزش باد نیز طی این مدت از شهرستان سبزوار با حدود ۶۸ کیلومتر در ساعت گزارش شده است.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment