دژپسند:بانک صنعت و معدن از نظر خدمات بانکداری باید مدرن و پیشرو باشد

[ad_1]

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران (شادا)، جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه بانک صنعت و معدن با حضور فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی، “عباس معمار نژاد” معاون بانکی، بیمه و شرکت های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی، “حسین مهری” مدیرعامل، اعضای هیأت مدیره و دیگر اعضای مجمع عمومی این بانک، برگزار و در این جلسه صورت های مالی مربوط به سال مالی منتهی به پایان سال ۱۳۹۸ تصویب شد.

وزیر اقتصاد در این جلسه گفت: بانک صنعت و معدن به واسطه اهداف و مأموریت های توسعه ای آن، انتظار می رود در راستای توسعه صنعتی گام هایی را بردارد که  تصویر  امیدبخشی را بتوان داشت. گزارش امسال نشان می دهد که به این سمت حرکت کرده، اما، می طلبد که گام ها قوی تر باشد تا به سطحی برسد که رضایت بخش باشد.

وزیر اقتصاد یادآور شد: بانک صنعت و معدن یک بانک تخصصی است و متناسب با آن وظایف، اهداف و انتظاراتی از این بانک وجود دارد.

وی افزود: از منظر تخصصی نیز، انتظار لاینقطع از بانک صنعت و معدن این است که از نظر اصول و  خدمات بانکداری یک بانک پیشرو و مدرن باشد. این بانک در همه زمینه ها، به خصوص بانکداری دیجیتال، انتظار می رود رتبه برتر را کسب کند و بتواند با سرعت بیشتری به سمت بانکداری هوشمند حرکت کند.

وزیر اقتصاد با بیان اینکه برای مدرن کردن این بانک تخصصی نیاز است تا در بخش پژوهش و تحقیق و توسعه(R&D) کارهای بیشتری صورت بگیرد، گفت: فعالیت هایی توسط بانک صنعت و معدن با دانشگاه ها و مراکز علمی انجام شده است که ضرورت دارد بانک به عنوان یک بنگاه، از نتایج تحقیقات و پژوهش های این مراکز در جهت ارتقای سطح خدمات، توسعه بازار و رفع مشکلات موجود بهره برداری نماید و آثار و  نتایج آن را ارایه کند.

رییس مجمع عمومی بانک صنعت و معدن تأکید کرد: بانک صنعت و معدن می بایست عملیات واگذاری اموال مازاد خود را مانند سال گذشته با جدیت دنبال کند.

وی افزود: بانک صنعت و معدن باید توجه ویژه ای را به صنایع نوین و دانش بنیان، که نقشی پیشران و کلیدی در اقتصاد کشور دارند، مبذول دارد، چراکه فلسفه وجودی این بانک نیز پیشگام بودن در مقوله توسعه اقتصادی است.

دکتر دژپسند استقرار حاکمیت شرکتی را موضوعی اساسی برای حفظ پیشرو بودن بانک صنعت و معدن در بین سایر بانک ها قلمداد نمود و اضافه کرد: در حوزه بین الملل هم انتظار داریم این بانک با برقراری ارتباط مناسب با بانک های خارجی که امکان فعالیت با بانک های داخلی را دارند و با تشکیل کنسرسیوم های منطقه ای در شرایط تحریم، فرصت های طلایی را شناسایی کرده و از آنها بهره برداری نماید.

بر اساس این گزارش در این جلسه مهری مدیرعامل بانک صنعت و معدن نیز ضمن تشریح اهداف و استراتژی های این بانک در کسب برتری تخصصی و عملیاتی در بانکداری توسعه ای به بیان مهمترین استراتژی های بانک در سال جاری پرداخته و عنوان داشت: اقدامات اثربخشی در خصوص بانکداری دیجیتال و اجرای حاکمیت شرکتی در این بانک انجام شده است و در سال گذشته در این زمینه حائز رتبه دوم در بین دیگر بانک ها شدیم ولی همچنان تلاش برای کسب رتبه نخست را با جدیت دنبال می کنیم و با وجود کارکنان متخصص و مشاوران مجرب از بین ذینفعان و مشتریان به زودی شاهد تحولات اساسی در این دو حوزه خواهیم بود.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment