راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری

انتخاب رشته کنکور سراسری از طریق سامانه الکترونیکی انتخاب رشته کنکور سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود. در این بخش برای سهولت نامزدها در ثبت کد رشته محل های منتخب ، راهنمای بصری مراجعه به سیستم انتخاب رشته را در این بخش قرار داده ایم.

چگونه در سایت سنجش انتخاب رشته کنیم

مراحل مرحله به مرحله انتخاب رشته کنکور سراسری 98 به شرح زیر است:

به وب سایت رسمی سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس sanjesh.org مراجعه کنید

گزینه “جهانی” را از منوی سمت راست سایت انتخاب کنید

اولین قدم انتخاب رشته کنکور سراسری انتخاب رشته کنکور است

بر روی عبارت “انتخاب رشته کنکور سراسری سال 1398” کلیک کنید

مرحله دوم انتخاب رشته کنکور سراسری است

با وارد کردن به صفحه جدید ، “سیستم انتخاب رشته های تحصیلی آزمون سراسری سال 1398 – با امتحان” را انتخاب کنید انتخاب رشته کنکور.

مرحله سوم انتخاب رشته کنکور سراسری است

مشاوره انتخاب رشته نهم

در این صفحه ، پس از خواندن نکات مهم ، باید روی کادر کنار عبارت “من اعلامیه کتاب راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری انتخاب رشته کنکور سال 1398 را خوانده ام” را کلیک کرده و سپس بر روی عبارت “تایید و ادامه” – مرحله بعدی “کلیک کنید.

مرحله چهارم انتخاب رشته کنکور سراسری است

با ورود به صفحه جدید می توانید با یکی از سه روش ارائه شده به سیستم انتخاب رشته هدایت شوید.

مرحله پنجم انتخاب رشته کنکور سراسری است

مشاوره در مورد انتخاب رشته کنکور سراسری انتخاب رشته کنکور

مشاوره انتخاب رشته فنی حرفه ای

داوطلبان در مرحله انتخاب رشته کنکور سراسری 98 این فرصت را دارند که 150 کد رشته محلی را انتخاب کنند. در وهله اول ، از عوامل مهم و تأثیرگذار در انتخاب رشته کنکور ، مانند در نظر گرفتن میزان علاقه به رشته محل ها و همچنین آینده شغلی آن غافل نشوید (سعی کنید تمامی عوامل مؤثر در انتخاب رشته را در این زمینه بررسی انتخاب رشته کنکور کنید. مرحله انتخاب رشته) بعد از خواندن کتابچه انتخاب رشته برای کنکور 98 و دانستن کلیه موارد مربوط به انتخاب رشته و نحوه قبولی در دوره ها ، ظرفیت کدهای دوره و … ، صرف نظر از سطح و رتبه ، رشته های مورد علاقه خود را جدا کنید. و آنها را در جزوه قرار دهید.

مشاوره انتخاب رشته رایگان در تلگرام

رشته های خود را به 3 دسته تقسیم کنید: انتخاب های خوش بینانه ، انتخاب های معقول و انتخاب های بدبینانه. پس از تقسیم انتخاب رشته کنکور ، 20٪ از کل رشته ها را در لیست گزینه های خوش بینانه قرار دهید و سپس 50٪ را در لیست گزینه های معقول و 30٪ در لیست گزینه های بدبین قرار دهید. بر اساس اولویت شخصی رشته های اضافی را از لیست خود حذف کنید. در زمینه ها تحقیق خوبی انجام دهید انتخاب رشته کنکور و بازار کار و شرایط آنها را ارزیابی کنید تا در آینده مشکلی نداشته باشید و در آخر پس از انتخاب رشته ، ویرایش نهایی و تغییرات را در گزینه های خود اعمال کنید.

Leave a Comment