رتبه سی‌ام گلستان در ورزش همگانی کشور

[ad_1]

سیدمیثم حسینی شامگاه سه شنبه در مراسم تجلیل از مربیان و ورزشکاران ملی پوش پارالمپیک گنبدکاووس به مناسبت ۲۴ مهر روز ملی پارالمپیک و هفته تربیت بدنی (۲۶ مهر تا ۲ آبان)، برلزوم ترویج و نهادینه کردن فرهنگ توسعه ورزش همگانی در همه مناطق شهری و روستایی استان گلستان براساس یک برنامه مدون تاکید کرد.

وی گفت: مطابق اطلاعات موجود ۶۸ درصد بانوان و ۵۹ درصد آقایان در استان گلستان، کم تحرکی دارند که زمینه ساز بروز برخی بیماری‌ها از جمله فشار خون و دیابت است.

حسینی با یادآوری ثبت چندی پیش شهر گرگان به عنوان هفتمین شهر فعال در ورزش همگانی کشور، اضافه کرد: به زودی شهر گنبدکاووس نیز با امضای تفام نامه بین شهرداری و گروه توسعه ورزش همگانی گلستان به عنوان شهر فعال ثبت و معرفی خواهد شد.

رییس اداره ورزش و جوانان گنبدکاووس نیز در این مراسم بابیان اینکه این شهرستان استعدادهای فراوان و ورزشکاران ملی پوش زیادی در رشته‌های مختلف ورزشی دارد، اظهار داشت: با این حال گنبدکاووس با کمبود فضاهای ورزشی مواجه است که رفع آن نگاه ویژه مسوولان استان و کشور را می‌طلبد.

حجت الله یوسفی، سرانه فضای ورزشی گنبدکاووس را تنها ۳۱ سانتی‌متر اعلام کرد و افزود: تکمیل پروژه‌های نیمه تمام ورزشی و احداث و توسعه فضاهای جدید از نیازهای این شهرستان است که باید با نگاه عادلانه مبتنی بر ظرفیت‌ها و تعداد ورزشکاران و قهرمانان آن از سوی متولیان استانی و کشوری و نیز مشارکت نیکوکاران رفع شود.

وی با قدردانی از کسب افتخارات ورزشکاران ملی پوش پارالمپیک گنبدکاووس در مسابقات جهانی و بین المللی، گفت: این موفقیت‌ها سبب شد تا نام این شهرستان در کشور طنین انداز شود مضاف براینکه گنبدکاووس در رشته‌هایی مانند سوارکاری، والیبال، والیبال نشسته، سپک تاکرا، فوتووالی، دو میدانی، ورزش‌های رزمی و پینگ پنگ نیز در کشور شناخته شده است.

همچنین امام جمعه گنبدکاووس نیز در این مراسم با قدردانی از موفقیت‌های ورزشکاران پارالمپیکی گنبدکاووس در عرصه‌های بین المللی، برلزوم نگاه متوازن بدون تعصب و دوگانه نگری به ورزش این شهرستان ازسوی مسوولان ورزش و جوانان گلستان تاکید کرد و گفت: بحمدالله فضای فعلی در مدیریت ورزش استان، امیدواری را برای توسعه متوازن همراه با عدالت در ورزش گلستان فراهم کرده است.

حجت الاسلام و المسلمین محمود ترابی با قدردانی از حمایت مالی شهرداری گنبدکاووس از تیم والیبال این شهر، درخواست کرد تا دیگر رشته‌های هم‌خانواده مانند “والیبال نشسته و ساحلی” این شهرستان نیز مورد حمایت شهرداری قرار گیرد.

به گزارش ایرنا در این مراسم که برخی اعضای شورای اسلامی شهر گنبدکاووس، مدیرعامل باشگاه فرهنگی شهرداری این شهر و دبیر هیات ورزش جانبازان و معلولان گلستان حضور داشتند، از “فرشید عاشوری، عبدالجبار دولو، جلیل ایمری، آرش خرمالی، محمد نعمتی، جلیل قرنجیک، زهرا دانایی توس و فائزه دیبایی” ملی پوشان پارالمپیکی و کماالدین غلامی از حامیان ورزش جانبازان و معلولان این شهرستان با اهدای لوح سپاس تجلیل شد.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment