رشته فوریت‌های پزشکی به صورت مجازی راه‌اندازی می‌شود

[ad_1]

به گزارش روز شنبه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران، دکتر نادر توکلی افزود: با همکاری معاونت بین الملل، معاونت آموزشی و دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران و سازمان اورژانس کشور در نظر داریم دوره کاردانی فوریت های پزشکی را به صورت مجازی برگزار کنیم.
وی اظهار داشت: دوره کاردانی فوریت های پزشکی به صورت چهار ترم (سه ترم تئوری و یک ترم عملی) ارایه و در دوره اول حدود ۳۰ دانشجو پذیرش می شود و  این دوره برای اولین بار از ترم آینده برای دانشجویان کشور افغانستان به صورت مجازی در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار می شود.
معاون دانشگاه علوم پزشکی ایران به اهمیت تربیت نیروی انسانی در حوزه فوریت های پزشکی اشاره کرد و ادامه داد: هدف اصلی ما آن است که این دوره را به صورت مدون در کشور و منطقه استاندارد سازی کنیم و توان علمی و مهارتی این گروه افراد بسیار مهم بوده و برنامه ریزی برای برگزاری این دوره در اولویت کار دانشگاه قرار دارد.
توکلی با یادآوری شرایط بحرانی کرونا در کشور افزود: معاونت بین‌الملل این دانشگاه باید در شرایط فعلی آموزش‌ها را به صورت مجازی پیش ببرد و برگزاری این دوره ها تقویت شود.

به گزارش ایرنا، فوریت های پزشکی به  عنوان یک رشته تحصیلی، اورژانس پزشکی در آمریکا در دهه ۱۹۶۰ تأسیس شد و پس از نیم قرن به طور قابل توجهی پیشرفت کرد. پس از فروپاشی سقف فرودگاه مهرآباد در سال  ۱۳۵۳ (۱۹۷۴) با ایجاد اولین مرکز خدمات اورژانس، آموزش غیررسمی کادر اورژانس در ایران آغاز شد.

در ابتدا داوطلبان از طریق دوره های کوتاه مدت، عمدتا ۶ ماهه، در ایستگاه های اورژانس پزشکی خدمات می کردند. ، در سال ۱۳۷۹ برنامه درسی برای یک برنامه معارف دبیرستانی در زمینه اورژانس تصویب شد و دانشجویان از طریق امتحان ورود به دانشگاه پذیرفته شدند.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment