روسیه: نشست شورای امنیت به ابزاری برای فشار بر سوریه تبدیل شده است

[ad_1]

به گزارش شبکه خبری المیادین، نبنزیا از سکوت آمریکا در خصوص نقض مکرر گروه‌های مسلح در استان ادلب واقع در شمال غرب سوریه انتقاد کرد و از واشنگتن خواست به قطعنامه‌های بین‌المللی پایبند باشد که از استقلال سوریه و خروج نیروهای اشغالگر از این کشور حمایت می‌کند.

وی از محاصره‌ و [اعمال تحریم‌های آمریکا و اتحادیه اروپا] که زندگی تمام سوری‌ها را تحت‌الشعاع قرار داده انتقاد کرد و افزود: نماینده دائم آمریکا در شورای امنیت حملات گروه‌های مسلح [تروریست] در ادلب را محکوم نکرد.

نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد با بیان این‌که گروهک تروریستی داعش اخیرا دست به حملاتی زده و برخی نیروهای این گروهک نیز از زندان‌های شمال شرق سوریه فرار کرده‌اند، به آمریکایی‌ها گفت، قطعنامه ۲۲۵۴ بر احترام به حاکمیت ملی و استقلال سوریه تأکید دارد.

نبنزیا افزود: راه‌حل بحران سوریه با پایان یافتن اشغالگری نیروهای خارجی در این کشور آغاز می‌شود و این اقدام راه را برای بازگشت مهاجران فراهم خواهد کرد، البته این اقدام پس از برداشته شدن محدودیت‌های سفر که در اثر شیوع ویروس کرونا به وجود آمده است، انجام خواهد شد.

وی تلاش گروه‌های تروریستی را نمونه‌ای از سیاسی کردن بحران سوریه دانست و گفت: نشست‌های مکرر شورای امنیت درباره سلاح‌های شیمیایی و بحران انسانی تنها ابزارهایی برای اعمال فشار علیه سوریه هستند.

نبنزیا با انتقاد شدید از دبیرخانه عمومی سازمان ملل متحد تأکید کرد که این دبیرخانه گزارش‌ها و اطلاعاتی را که سوریه ارائه می‌دهد، نادیده می‌گیرد، درحالی که در تحقیقات خود راجع به حملات شیمیایی در سوریه به منابع غربی و گروه‌های تروریستی تکیه دارد.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment