رگبارهای پراکنده همراه با رعد و برق چهارمحال و بختیاری را فرا می‌گیرد

[ad_1]

مهران چراغپور روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این پدیده در مناطق شرقی استان قابل توجه است و به مردم محلی و مسافران توصیه می‌شود از رفتن به ارتفاعات و مناطق کوهستانی خودداری کرده و به نکات ایمنی توجه داشته باشند.

وی از وزش باد شدید در استان تا پایان هفته خبر داد و گفت: وزش باد که پیش‌بینی می‌شود سرعت آن در برخی ساعت به ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت برسد منجر به وقوع گرد و خاک نیز می‌شود.

چراغپور، شدت ناپایداری‌های جوی در استان را برای روز سه‌شنبه اعلام کرد و گفت: پدیده گرد و خاک و وزش باد شدید در بعدازظهرها بیش از سایر ساعات روز است.

مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری همچنین از تداوم روند کاهش دما در استان خبر داد و گفت: کمینه و بیشینه دما طی روزهای آینده بین یک تا ۲ درجه در استان کاهش می‌یابد.

چراغپور با اشاره به کاهش بارش‌های استان در سال آبی جاری، خاطرنشان کرد: بارش‌های استان با کاهش ۳۶ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته و کاهش هفت درصدی در مقایسه با دوره مشابه بلندمدت تداوم روند خشکسالی در استان را نشان می‌دهد.

به گزارش ایرنا، این استان با وجود اینکه سرچشمه ۲ رودخانه بزرگ زاینده‌رود و کارون و بخشی از رودخانه دز به شمار می‌رود اما ۶۶ درصد مساحت آن در محدوده خشکسالی قرار دارد و یک دهه خشکسالی را از سال‌های ۸۶ تا ۹۶ پشت سر گذاشته است.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment