رگبارهای پراکنده و رعد و برق چهارمحال و بختیاری را فرا می‌گیرد

[ad_1]

مهران چراغپور روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: بارش‌های پراکنده در مناطق غرب استان از جمله کوهرنگ، دوآب صمصامی، اردل و بخش‌هایی از لردگان شدیدتر از سایر نقاط استان است و عشایر باید در این خصوص مراقبت بیشتری داشته باشند تا دچار حادثه نشوند.

وی ادامه داد: همچنین وقوع رعد و برق در ارتفاعات و به ویژه مناطق غربی و شمالی استان پیش‌بینی می‌شود که در همین  خصوص توصیه می‌شود تا عشایر، مردم محلی و گردشگران از قرارگیری در ارتفاعات بپرهیزند چراکه امکان صاعقه‌زدگی وجود دارد.

چراغپور با اشاره به گرمای شدید هوای استان در روزهای اخیر، تصریح کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته، دمای شهرکرد در گرمترین ساعت روز ۳۶ درجه سانتی‌گراد، بروجن ۳۴ درجه، کوهرنگ ۳۳ درجه و لردگان ۳۹ درجه سانتی‌گراد گزارش شد.

مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری از کاهش نسبی دما برای روزهای آینده خبر داد و گفت: از شنبه هفته آینده بیشینه دمای استان بین یک تا ۲ درجه کاهش می‌یابد.

چراغپور با اشاره به کاهش ۳۶ درصدی بارش‌های سال آبی جاری، افزود: این استان همچنان در مقایسه با سایر استان‌های کشور در ردیف نخست خشک‌ترین استان‌های کشور قرار دارد.

به گزارش ایرنا، این استان با وجود اینکه سرچشمه ۲ رودخانه بزرگ زاینده‌رود و کارون و بخشی از رودخانه دز به شمار می‌رود اما ۶۶ درصد مساحت آن در محدوده خشکسالی قرار دارد و یک دهه خشکسالی را از سالهای ۸۶ تا ۹۶ پشت سر گذاشته است.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment