رییس دادگستری کرمان: مدیران با نگاه اعتقادی به حمایت از تولید توجه کنند

[ad_1]

به گزارش ایرنا، یدالله موحد روز سه شنبه در نشست ستاد استانی اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در ابعاد حقوقی و قضائی با اشاره به این مطلب که تولید کنندگان در شرایط اقتصادی کنونی با چنگ و دندان به کار خود ادامه داده و اشتغال ایجاد می کنند، اظهارداشت: در بنگاه های تولیدی افراد با سرمایه شخصی زمینه اشتغال افراد زیادی را فراهم می کنند و این در حالی است که سیستم دولتی در جذب نیروی کار با محدودیت های بسیاری روبرو هستند.
وی عنوان کرد: مدیران باید با نگاه حمایتی در زمینه حمایت از تولید و اشتغال وارد شوند و با استفاده از چارچوب های قانونی موجود در شرایط کنونی زمینه تولید و سرمایه گذاری را تسهیل کنند.
نماینده عالی قوه قضائیه در استان کرمان ادامه داد: تلاشگران عرصه تولید و اقتصاد کشور با وجود محدودیت ها و مشکلات موجود با ایثارگری در راستای تحقق فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی تلاش می کنند.
موحد با اشاره به پیگیری مسائل اقتصادی از سوی ریاست قوه قضاییه و دستگاه قضایی استان کرمان، گفت: قوه قضاییه اهمیت کار حمایت از تولید و سرمایه گذاری را به خوبی تشخیص داده و در استان کرمان روزهای متوالی کاری را برای این کار اختصاص داده ایم.
وی با اشاره به این مطلب که مدیران در شرایط کنونی باید نگاه اقتصادی داشته باشند و فراتر از مسائل سازمانی کارها را ببینند، گفت: برخی سیاست های بانکی را مانع رونق و جهش تولید می دانیم.
رئیس کل دادگستری استان کرمان افزود: دستگاه قضایی در مسیر برخورد با تخلفات واحدهای تولیدی در پرداخت بدهی بانک ها، حامی بانک ها است و پشتیبانی لازم را در این زمینه از بانک ها انجام خواهد داد.
موحد ادامه داد: مصوبات ستاد استانی اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در ابعاد حقوقی و قضایی با پشتوانه کامل قضایی و اجرایی دنبال می شود و ضمن انکه ادارات و نهادها ملزم به اجرای مصوبات این ستاد هستند، مجریان طرح های اقتصادی نیز باید وظایف تعیین شده در مصوبات را در بازه زمانی قانونی انجام دهند و در غیر اینصورت با استفاده از ابزارهای قانونی با تخلقات آنها نیز برخورد خواهد شد.
 

[ad_2]

Source link

Leave a Comment