رییس شورای عالی سیاسی یمن بر اجرای برنامه چشم انداز تاکید کرد

[ad_1]

به گزارش ایرنا از شبکه تلویزیونی “المسیره” یمن، المشاط شنبه شب در پایان کارگاه چشم انداز ملی یمن اظهار کرد: اشتیاق و پافشاری برای مقابله با شرایطی که در آن قرار داریم، وجود دارد.

وی افزود: جایگزینی در خصوص امکانات اندک [برای اجرای چشم‌انداز] وجود دارد و یکپارچه‌سازی مفاهیم چشم انداز ملی یمن برای مسؤولان و واحدهای فنی یکی از مهم‌ترین گام‌هاست.

 وی تصریح کرد: وقتی بینشی صحیح نسبت به فعال کردن قابلیت‌های موجود ایجاد شود، می‌توان مشکل [کمبود] امکانات را پشت سر گذاشت.

رییس شورای عالی سیاسی یمن همچنین بر هماهنگی میان واحدهای فنی و کمیته عالی پیشبرد امور تأکید کرد.

وی افزود: هیچ کس عذر و بهانه‌ای برای اجرای نشدن برنامه چشم‌انداز ملی ندارد، چرا که تنها به امکانات ساده و عزم مسؤولان نیاز دارد.

وی گفت: چرخ چشم انداز ملی باید بچرخد چرا که این برنامه تنها ابزار اعلام وفادری ما به شهید “صالح الصماد” رییس [پیشین شورای عالی سیاسی یمن] است.

المشاط در حالی بر اجرای برنامه چشم انداز یمن تاکید میکند که این کشور از ۲ سال گذشته توانسته در زمینه تولید سلاح‌ هوایی به پیشرفت قابل توجهی دست پیدا کند. پیروزی‌های ارتش یمن درماندگی سامانه دفاع هوایی عربستان را به دنبال داشته است.

یمنی‌ها از حدود سه سال پیش به تولید موشک‌های پیشرفته از جمله موشک بالدار و نیز هواپیماهای بدون سرنشین (پهپاد) پرداخته‌اند.

شبکه خبری المسیره یمن چندی پیش در اینفوگرافیکی در مورد ویژگی‌های موشک کروز بالدار که ساخت یمن است گفت، این موشک در ارتفاع پایین حرکت می‌کند، برد آن ۲ هزار و ۵۰۰ کیلومتر و از دقت بالا در اصابت به هدف برخوردار است. میزان خطای آن کمتر از یک و نیم متر است.

موشک قدس ۱ نیز که چند ماه پیش در نمایشگاه  نظامی انصارالله رونمایی شد، از خانواده موشک‌های کروز است. کارشناسان معتقدند موشک بالدار یک موشک کاملا تاکتیکی بوده و بی‌تردید تغییراتی در معادله جنگ با ائتلاف سعودی، اماراتی و صهیونیستی ایجاد خواهد کرد.

یمن همچنین نزدیک به سه سال است که به جمع ۴۱ کشور سازنده پهپاد پیوسته است. رزمندگان یمنی در عملیات وسیع خود در ماه مبارک رمضان سال گذشته (۹۸)، ایستگاه‌های پمپاژ نفت شرکت آرامکو عربستان را با پهپاد قاصف ک ۲ هدف قرار دادند.

تجهیزات دفاع هوایی عربستان همواره در مقابله با پهپادهای یمن با مشکل رو به‌رو بوده است. پهپادهای یمن سامانه دفاع هوایی عربستان را که از موشک‌های پاتریوت استفاده می‌کند، عاجز کرده است.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment