رییس شورای هماهنگی تبلیغات یزد: دفاع مقدس، سند افتخار و عزت ایران است

[ad_1]

حجت‌الاسلام محمد فخرالدینی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: رزمندگان اسلام در دفاع مقدس با تکیه بر قدرت ایمان و در سایه همدلی نه تنها بر دشمن بعثی که بر جبهه استکبار پیروز شدند.

وی ادامه داد: دشمنان برای جلوگیری از پیروزی رزمندگان اسلام از تمامی امکانات و ابزارها در کمک به بعثیان استفاده کردند ولی به حول و قوه الهی با اراده الهی و عزم جدی بسیجیان در رسیدن به اهداف خود شکست خوردند.

این مسوول اظهار کرد: ترویج روحیه دوران دفاع مقدس یکی از مهمترین فعالیت‌های فرهنگی است و باید خاطرات رزمندگان اسلام تهیه و برای آگاهی مردم و جوانان در اختیار آنها قرار گیرد که کاری مهم و ضروری است.

فخرالدینی یادآور شد: دشمنان با جنگ روانی، رسانه‌ای و اقتصادی به دنبال جلوگیری از پیشرفت انقلاب اسلامی هستند که باید با فرهنگ شهادت و ایمان برای خنثی کردن توطئه آنها اقدام کنیم .

بر اساس آمار موجود پنج میلیون ایرانی در جنگ تحمیلی شرکت کردند که از این تعداد افزون بر ۲۲۰ هزار نفر به شهادت رسیدند. از میان شهدای جنگ تحمیلی، ۱۶ هزار نفر در جریان بمباران مناطق مسکونی به شهادت رسیدند و بقیه در جبهه های نبرد شهید شدند.

 در دفاع مقدس ۸۵ هزار نیروی بسیجی و ۴۸ هزار ارتشی ، بیش از ۳۳ هزار دانش آموز و بیش از سه هزار و ۵۰۰ دانشجو به شهادت رسیدند.

در این دوران ۸۸ مسیحی، ۱۸ کلیمی و ۹ زرتشتی در دفاع از خاک میهن شهید شدند و ۲ هزار تبعه غیر ایرانی نیز با حضور در جبهه های نبرد در مقابل عراق به شهادت رسیدند.

هفته دفاع مقدس از ۳۱ شهریورماه آغاز می‌شود. 

 استان یزد ۵۰ هزار رزمنده  و ۳۲۰ هزار بسیجی سازماندهی شده دارد.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment