رییس فدراسیون: شناسایی استعدادهای زیر ۱۰ سال در ورزش شنا ضروری است

[ad_1]

محسن رضوانی روز چهارشنبه در مجمع انتخاباتی هیات شنا، شیرجه و واترپلو لرستان اظهار داشت: زمینه استعدادیابی باید بیش از گذشته در استان ها فراهم شود چراکه راه نجات ورزشکاران شنا تعامل ورزش و جوانان با آموزش و پرورش است.

وی با تاکید بر شناسایی استعدادهای زیر ۱۰ سال ورزش شنا با همکاری آموزش و پرورش تصریح کرد: باتوجه به شیوع کرونا و تعطیلی استخرها، زمینه استعدادیابی مجدد علاقه‌مندان به رشته های شنا، شیرجه و واترپلو پس از بازگشایی اماکن ورزشی فراهم می شود.

وی با اشاره به اینکه شناسایی استعدادهای نوظهور در رشته شنا افزایش یافته ادامه داد: با توجه به توزیع  ۱۴۷ مدال این ورزش در رقابت های المپیک توجه به رشته های آبی معطوف شده و به همین دلیل باید سخت افزارهای مناسب در اختیار هیات های مربوطه قرار گیرد.

رییس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو همچنین تاکید کرد: باتوجه به شیوع ویروس کرونا تنها همدلی و همیاری اعضا می‌تواند در این روزهای سخت به ما کمک کند.

رضوانی افزود: کانالی در فضای مجازی به نام شنای کشور ایجاد و موجب بی‌احترامی به ورزشکاران شده که برای برخورد با متخلفان و فعالان این کانال از طریق مراجع قانونی اقدام می‌شود.

وی اضافه کرد: ورزشکاران لرستان در رشته واترپلو بسیار با استعداد هستند و باید زمینه توسعه و ارتقا جایگاه این استان در ورزش های آبی فراهم شود.

“محمد فتحی بیرانوند” با کسب اکثریت آرای مجمع انتخاباتی، به عنوان رییس هیات شنا، شیرجه ‌و واترپلو لرستان انتخاب شد.

سال گذشته یکهزار و ۳۶۴ نفر عضو هیات شنا، شیرجه ‌و واترپلو لرستان بوده اند که امسال به دلیل شیوع کرونا و تمدید نکردن عضویت ها، این تعداد به کمتر از یکهزار نفر کاهش یافته است.

 بیش از ۵۶ هزار ورزشکار سازمان یافته در لرستان فعالیت دارند.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment