رییس فدراسیون ناشنوایان: شانس برگزاری مسابقات انتخابی المپیک در زمستان وجود دارد

[ad_1]

مهران تیشه گران روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: با محمد پرگر رییس کنفدراسیون آسیا تلفنی صحبت کردیم و گفت که تلاش ما این است مسابقات انتخابی المپیک ناشنوایان در دو رشته فوتبال و بسکتبال را دی ماه به میزبانی مالزی برگزار کنیم.

وی ادامه داد: ‌فدراسیون جهانی ناشنوایان هفته گذشته از فدراسیون‌های ملی کشورها خواست تا در نظرسنجی مربوط به برگزاری مسابقات جهانی رشته‌های مختلف ورزش ناشنوایان شرکت کرده و به برگزاری مسابقات در سال ۲۰۲۱ یا ۲۰۲۲ رای دهند.

تیشه گران گفت: با توجه به اینکه مسابقات المپیک ناشنوایان آذرماه سال آینده یا ۲۰۲۱ به میزبانی برزیل برگزار می‌شود، پاسخ ما به این نظرسنجی با توجه به کمی زمان و برنامه‌های ما برای آمادگی ورزشکاران جهت شرکت در المپیک و همچنین هزینه‌های سنگین شرکت در این رقابت‌ها، برگزاریمسابقات جهانی در سال ۲۰۲۲ است.

وی تصریح کرد:‌ اما اگر استقبال کشورها از برگزاری مسابقات جهانی در سال ۲۰۲۱ بیشتر باشد، ما تلاش خواهیم کرد حداقل در ۲ یا سه رشته ورزشی که شانس زیادی برای کسب مدال داریم، ‌شرکت کنیم.

رییس فدراسیون ناشنوایان گفت:‌ تصمیم برای شرکت ورزشکاران هفت رشته در المپیک ناشنوایان برزیل با توجه به شانس زیاد ما برای کسب مدال گرفته شده اما ممکن است در صورت مساعد بودن شرایط آمادگی ورزشکاران، در چند رشته دیگر هم اعزام داشته باشیم.

این کارشناس ورزش ناشنوایان افزود:‌ ما در این هفت رشته مدال المپیک داریم و البته در رشته فوتبال جایگاه خوبی در سطح جهان و آسیا داریم و امیدواریم در صورت برگزاری مسابقات انتخابی در مالزی ما جواز حضور در برزیل را دست آوریم.

وی در خصوص شروع تمرینات تیم‌های ملی فوتبال و بسکتبال نیز گفت:‌با توجه به شرایط کرونا در کشور، ما باید در این خصوص تابع تصمیمات وزارت ورزش و ستاد ملی مبارزه با کرونا باشیم و قطعا با بهتر شدن شرایط با رعایت پروتکل‌های بهداشتی اردوها را برگزار خواهیم کرد.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment