زمان تشریفات اداری ترخیص کالا و مواداولیه تولید کاهش یابد

[ad_1]

فریدون همتی شامگاه یکشنبه در نشست با نایب رییس مجلس شورای اسلامی و جمعی از نمایندگان افزود: هرچقدر زمان تشریفات اداری در زمینه ترخیص کالاهای اساسی و همچنین مدت زمان حضور کالاها در گمرکات و بنادر کاهش پیدا کند، این کالاها سریع‌تر به دست مصرف کننده می رسد و مانع التهاب در قیمت‌ها می‌شود.
وی بیان داشت: مدیران هرمزگان نیز خواستار اختیارات بیشتر و تغییر قوانین به منظور تسهیل شرایط واردات و صادرات هستند که بتوانند در شرایط جنگ اقتصادی ازاین اختیارات استفاده کنند و مدت زمان تشریفات اداری واردات کالاهای اساسی و مواد اولیه تولید کاهش داشته باشد. 
استاندار هرمزگان اظهارداشت: آشنایی نمایندگان با درخواست‌های مدیران میدانی و عملیاتی یکی از دلایل اصلی برگزاری این نشست بود و تلاش مدیران براین است که نمایندگان مجلس، مردم را نسبت به ضرورت تفویض اختیارات قانونی به استان‌ها و اصلاح قوانین دست و پا گیر ترغیب کنند.
وی بیان داشت: مدیران عملیاتی در شرایط جنگ اقتصادی باید از اختیارات کافی و قانونی نیز برخوردار باشند که بتوانند به کمک کشور بیایند.
استاندار هرمزگان با اشاره به تدبیر مهم رهبرمعظم انقلاب  و تشکیل نشست سران قوا برای حل مسائل کلان، گفت: وظیفه دولت، مجلس و قوه قضاییه اینست که برای حل مشکلات مهم در کنار هم قرار گیرند و باید در استان‌ها نیز مشابه چنین نشست‌های با حضور مدیران این مجموعه ها برگزار شود.
وی گفت: خوشبختانه در هرمزگان این رویه وجود دارد که لازمه همیشگی و بویژه شرایط جنگ اقتصادی است و در سایه این هماهنگی و همدلی ها به نوعی نقش پشتیبانی کشور را نیز برعهده دارد، اتفاقات خوبی رخ داده و درحال شکل گیری است.
 نشست مشورتی نمایندگان مجلس شورای اسلامی با حضور نایب رییس اول مجلس، استاندار هرمزگان، ، ناظر گمرگات استان و جمعی از مدیران کل استانی در بندرعباس برگزار شد.
 بررسی علل رسوب کالاها و روند طولانی تشریفات ترخیص کالاها یکی از مباحث مطرح شده در این نشست بود.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment