زمین‌های دولتی باید در اختیار سازمان بازآفرینی قرار گیرد

[ad_1]

علی نبیان روز چهارشنبه در جریان بازدید از مناطق هدف طرح بازآفرینی در مشهد افزود: در حاشیه شهر مشهد، اتفاقات خوبی در حال رخ دادن است و شهرداری با اختصاص زمین و منابع در حال ایجاد زیرساخت هایی است تا دغدغه های موجود در زمینه نیاز به فضای سبز و موارد دیگر رفع شود.
وی ادامه داد: رفع مشکل مالکیت، سند و اخذ تسهیلات در بافت پیرامونی شهر مشهد دغدغه به حق اهالی حاشیه شهر بوده و پیگیری های مستمری نیز از طرف دولت و مجلس در این خصوص انجام می‌شود.
نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی نیز در جریان این بازدید گفت: در حال حاضر مشاوران در حال تهیه طرح تفصیلی هستند تا بتوانند آن را در یک پروسه زمانی مشخص ارائه دهند
جواد کریمی قدوسی افزود: این طرح با نقش محوری خود اهالی ایجاد شده و وظیفه دستگاه خدماتی، پشتیبانی از این طرح است.
وی ادامه داد: جمعیتی بالغ بر یک میلیون نفر در مناطق حاشیه و سکونتگاه‌های غیر رسمی این کلانشهر سکونت دارند و راه‌های مختلفی برای بازآفرینی این سکونتگاه‌ها وجود دارد.

این نماینده مجلس با اشاره به فعال سازی دفاتر تسهیلگری توسط شهردار مشهد، گفت: این دفاتر تاکنون اطلاعات خوبی از این محلات کسب کرده‌اند که می‌تواند الگوی خوبی برای کل کشور باشد.
وی افزود: وزارتخانه‌ها در چارچوب بودجه سالانه، ردیف‌های مختلفی دارند که برخی از آن ها باید تقویت شود و سهم درآمدی استان خراسان رضوی نیز باید برجسته شود.
شمار محدوده‌ها و محلات هدف بازآفرینی شهری در کلانشهر مشهد ۳۳ محله است.
خراسان رضوی با وسعت ۱۱۸ هزار و ۸۵۱ کیلومترمربع معادل هفت درصد مساحت کل کشور شامل ۲۸ شهرستان، ۷۰ بخش و دو هزار و ۵۴۰ روستا است. این استان با ۸.۱ درصد جمعیت کشور ۶ میلیون و ۴۳۴ هزار و ۵۰۱ نفر جمعیت در قالب دو میلیون و ۴۵۰ هزار و ۹۱۶ خانوار دارد که یک میلیون و ۷۳۳ هزار نفر آن در روستاهای خراسان رضوی سکونت دارند. 
۵۲،۴ درصد جمعیت خراسان رضوی در شهرستان مشهد و ۱۹،۴ درصد آن در چهار شهرستان نیشابور، سبزوار، تربت‌جام و تربت‌حیدریه و ۲۸ ،۲ درصد از جمعیت این استان در ۲۳ شهرستان دیگر آن سکونت دارند.
 

[ad_2]

Source link

Leave a Comment