زنجان با ۱۵۰ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی رتبه برتر کشوری را دارد    

[ad_1]

فتح الله حقیقی، روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با اشاره به ارتقای برخی شاخص ها در استان افزود: زنجان در نرخ مشارکت اقتصادی نیز رتبه دوم کشور را دارد.

وی یادآور شد: استان درطرح رونق نیز با جذب ۹ درصد از سهم کل کشور رتبه سوم را در حوزه بانک ها به خود اختصاص داده است و در این خصوص قریب هشت ماه با ۱۲ بانک کشوری در ارتباط با تسهیلات کار کرده ایم.

استاندار زنجان گفت: میزان تسهیلات نهایی شده با این ۱۲ بانک کشوری بالای چهار هزار میلیارد تومان است و واحدهای تولیدی استان با توجه به متمرکز شدن تسهیلات بانکی با اطمینان خاطر بیشتری کار و تلاش می کنند و این، کار بسیار بزرگی است که در استان اتفاق می افتد.

حقیقی تصریح کرد: بانک های این استان در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷  تسهیلات بیشتری را در قیاس با منابع، ارایه کرده‌اند.

وی اظهار داشت: در حوزه بانکی در این استان نسبت مصارف به منابع که یک محک خیلی خوب بانکی است در سال ۹۷ به میزان ۸۰ درصد بود که در سال ۹۸ به ۹۰ درصد و میزان رشد منابع نیز ۳۰ درصد بود در صورتیکه رشد تسهیلات ۴۴/۷ درصد نسبت به سال ۹۷ بود.

وی با بیان اینکه در استان بیشتر از منابع‌ موجود، تسهیلات ارایه شده است، گفت: در زمینه فضای کسب و کار همچنین عملکرد ستاد تسهیل‌ و رفع موانع تولید نیز از لحاظ تشکیل جلسات، رتبه نخست را به دست آورده ایم.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment