زنجان در هفته‌ای که گذشت

[ad_1]

** مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان به منظور افتتاح ۱۰ طرح مختلف ورزشی در شهرستان های زنجان، ابهر، خرمدره روز پنجشنبه هفته گذشته به استان زنجان سفر کرد.  

** وزیر ورزش و جوانان گفت: در حوزه جوانان بیش از سه هزارو ۲۰۰ سمن دارای شناسه پیگیری در کشور فعالیت می کنند.

مسعود سلطانی فر در مراسم افتتاح خانه جوان زنجان، اظهار داشت: در حال حاضر ۱۲۰ خانه جوان فعال در کشور وجود دارد در حالی که تا سال ۹۲ هیچ خانه جوان فعالی در کشور وجود نداشت.

** سلطانی فر همچنین اظهار داشت: تا پایان دولت دوازدهم بیش از ۶۰۰ پروژه با پیشرفت فیزیکی بالای ۵۰ درصد در سطح کشور به بهره برداری می‌رسد.

 ** استاندار زنجان گفت: طبق تدابیر اتخاذ شده ۴۰ تن گوشت مرغ در این استان توزیع می‌شود که در این خصوص باید سهمیه‌ای برای هر شهرستان تخصیص یابد و فرمانداران نیز موظف به نظارت بر نحوه توزیع آن هستند تا مشکلی به وجود نیاید.

**  رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: در نتیجه اختلاف قیمت‌های موجود برای گوشت مرغ در استان‌های همجوار زنجان، با هماهنگی‌های انجام مقرر شد این فرآورده با قیمت ۲۰ هزار تومان برای مصرف کنندگان در استان توزیع شود.

**  رییس انجمن داروسازان استان زنجان گفت: هر فردی می‌تواند واکسن آنفلوانزای مورد نیاز سه نفر که مشمول گروه سنی اعلامی باشد را با ارایه کد ملی از داروخانه‌ها دریافت کند.

**فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان گفت: اقتدار و انسجام باید در میان نیروهای مسلح حفظ و تقویت شود چرا که این اقتدار موجب رعب و وحشت دشمنان شده است.

** مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان از ممنوعیت برگزاری دوره‌های آموزشی و تورهای گردشگری تا اطلاع ثانوی در این استان خبر داد و گفت: بنابر مصوبه ستاد استانی مقابله با کرونا، برپایی چادر در پارک‌ها و نزدیکی ابنیه تاریخی استان نیز ممنوع است.

** مدیرکل هواشناسی استان زنجان گفت: بر اساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته، امسال زنجان پاییز و زمستان معتدل‌تری را نسبت به پارسال خواهد داشت.

** دبیر شورای زکات استان زنجان گفت: طی نیمه نخست امسال نزدیک ۲۰میلیارد تومان زکات در این استان زنجان جمع آوری شده است.

** با اجرای طرح “هر کارمند حامی یک فرزند معنوی” زمینه مشارکت خیران برای حمایت بیشتر از یک هزار و ۲۰۴ یتیم و ۲ هزار و ۲۵۸ فرزند محسنین در استان زنجان فراهم می‌شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان در جلسه سیاست گذاری اجرای طرح “هر کارمند حامی یک فرزند معنوی” استان، تکریم و ارتقای شأنیت و جایگاه ایتام و فرزندان محسنین را وظیفه انسانی، اجتماعی، دینی و اخلاقی تک تک شهروندان عنوان کرد و افزود: لازم است فرهنگ اکرام ایتام را در فضای فرهنگی، اجتماعی و رسانه ای جامعه، بیش از پیش تقویت و جاری و این باور را به یک فرهنگ در جامعه تبدیل کنیم.

** جانشین فرمانده انتظامی استان زنجان گفت: طی ۶ ماهه نخست سالجاری قریب ۶۶۰ میلیارد ریال انواع کالای قاچاق از سوی پلیس این استان کشف و ضبط شد.

** رییس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان زنجان گفت: والدین در خصوص کلیپ‌های مومو دقت بیشتری داشته باشند و تهدیدات را جدی نگرفته و استرس و اضطراب به فرزندان خود منتقل نکنند.

سرهنگ محمدعلی افزود: والدین در صورت مواجهه با کلیپ های موسوم به مومو، با فرزندان خود صحبت کرده و نگرانی آنها را کاهش دهند، چراکه والدین درک بهتری نسبت به تهدیدات فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی دارند.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment