زنگ خطر کرونا در کهگیلویه و بویراحمد به صدا درآمد

[ad_1]

پرویز یزدان پناه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۹ هم استانی ظرف ۲۴ ساعت گذشته بر اثر ابتلا به بیماری کرونا جان خود را از دست داده اند.

وی افزود:از این تعداد پنج بیمار در بیمارستان شهید جلیل یاسوج، یک بیمار در بیمارستان شهید رجایی گچساران و ۳ بیمار کرونایی (۸۵، ۸۲ و ۹۶ ساله ) که ترخیص شده و بهبودی داشتند در خانه فوت شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: در مجموع، تعداد جان باختگان کرونا در استان به ۱۱۰ نفر رسیده است.

یزدان پناه ابراز داشت: تعداد بهبود یافتگان بیماران کرونایی کهگیلویه و بویراحمد تاکنون پنج هزار و ۶۶۱ مورد گزارش شده است.

وی ادامه داد: هم اکنون ۲۶۸ بیمار مشکوک و مبتلا به کرونا در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد ۹۱ نفر مبتلای قطعی و ۱۷ نفر در بخش آی سی یو تحت درمان قرار دارند. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: با خیز بیماری کرونا و افزایش قربانیان آن، به نظر می رسد استان وارد پیک اول بیماری شده است.

یزدان پناه به مردم استان هشدار داد چنانچه دستورالعمل های بهداشتی را نادیده بگیرند آسیب های جبران ناپذیری را تجربه خواهیم کرد.

وی گفت: رعایت  پروتکل های بهداشتی، استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری فیزیکی، پرهیز از حضور در تجمعات و عدم خروج از خانه بجز در موارد ضروری باید توسط همه مردم رعایت شود.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment