سازمان جهانی بهداشت از توزیع تجهیزات تست کرونا در نوار غزه خبر داد

[ad_1]

به گزارش ایرنا از خبرگزاری آناتولی ترکیه، ملادینف در توئیتی اعلام کرد که سازمان ملل متحد به تهیه و توزیع تجهیزات و وسایل  برای مقابله با ویروس کرونا در نوار غزه ادامه خواهد داد.

وی تصریح کرد: حدود ۱۴ هزار سوآب برای استفاده جهت تشخیص کرونا در اختیار نوار غزه قرار گرفته است.

وزارت بهداشت فلسطین مستقر در نوار غزه همچنان به صورت مداوم از کمبود مواد تشخیص ویروس کرونا و نیز مبود دارو و وسایل پزشکی شکایت دارد.

تاکنون گروه‌های مختلف فلسطینی و نیز تشکیلات خودگردان خبر مربوط به تجهیز سازمان بهداشت جهانی در نوار غزه را تأیید یا رد نکرده‌اند.

براساس تازه‌ترین آمارهای ابتلا به ویروس کرونا در نوار غزه، به یکهزار و ۶۱۰ نفر رسیده است که از این تعداد ۲۴ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

.در غزه که از سال ۲۰۰۶ تحت محاصره رژیم صهیونیستی قرار دارد و گذرگاه های آن بسته شده است، حدود ۲ میلیون نفر در مساحتی بالغ بر ۳۶۵ کیلومتر مربع زندگی می کنند؛ شش هزار نفر در هر کیلومتر مربع.

 سوآب یا نمونه‌ی تف تنها میتواند وجود ویروس در بدن در حال حاضر را نشان دهد ولی آزمایش خون نشان می دهد که شما تا به حال توسط ویروس آلوده شده‌اید یا خیر، حتی اگر علائمی نداشته باشید. این موضوع در یافتن میزان شیوع کووید-۱۹ توسط محققان، حائز اهمیت است.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment