ستاد اجرایی آمران سلامت در خراسان رضوی تشکیل شد

[ad_1]

دکتر سیدمجتبی احمدی روز دوشنبه در  نشست شورای معاونان جمعیت هلال احمر خراسان رضوی افزود: تاکید رهبر معظم انقلاب مبنی بر وجود صدای واحد در زمینه کرونا، به عنوان یک اصل حائز اهمیت در مدیریت این بحران مطرح است که باید این وحدت رویه، بیش از پیش مورد توجه باشد.

وی ادامه داد: تشکیل ساختار مدیریت بحران در زمینه کرونا در بالاترین سطح در کشور نیز باید مدنظر باشد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی گفت: دبیرخانه آمران سلامت در حوزه سازمان جوانان جمعیت هلال احمر تشکیل شد که در هلال احمر خراسان رضوی هم گرچه پیش از این اقداماتی انجام شده بود درحال حاضر در این طرح نیز با بهرهمندی از حداکثر ظرفیت داوطلبی برای جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا و کاهش مرگ و میر ناشی از آن اقدام شده است.

وی افزود: مشکل اصلی ادراک عمومی در زمینه جدی گرفتن بحران کروناست و فقر اطلاعات و غفلت از آموزش عمومی، تاب‌آوری جامعه را کاهش می‌دهد.

احمدی ادامه داد: در حال حاضر نیازمند افزایش هوشیاری مردم شامل بیدارباش و آگاهی عمومی هستیم و طرح آمران سلامت نیز در پی ایجاد هوشیاری عمومی است.
مسوول دفتر نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر خراسان رضوی نیز در این نشست گفت: همزمانی آغاز فعالیت ستاد آمران سلامت در هلال احمر در لبیک به منویات ولی فقیه همزمان با آغاز دوران امامت حضرت ولی عصر (عج) و منجی عالم بشریت، بسیار ارزشمند است.
حجت الاسلام اسدالله اسدی افزود: از سوی دیگر هلال احمر در اجرای رسالتش در عرصه مدیریت بحران و نجات جامعه نیز ساعی و پیشگام است که در راستای فلسفه انتظار و اهداف مکتب و آموزه های انسانی و اسلامی است.
وی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در ارتباط با ستاد مدیریت کرونا ادامه داد: ١٢ رویکرد خاص در منشور رهنمودهای معظم له در باره کرونا وجود دارد که عزم و کار مضاعف را در مدیریت این عرصه برای حساس سازی و توجه بیشتر مردم می‌طلبد.
مسوول دفتر نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر خراسان رضوی، توصیه به ایمنی و سلامت جامعه را مصداق امربه معروف خواند و راضی شدن به مرگ تعدادی از افراد جامعه و عادی شدن تلفات انسانی کرونا را خطرناک و غیرانسانی و غیراسلامی دانست.
وی گفت: اولویت امدادگران و جوانان و داوطلبان جمعیت هلال احمر باید حضور و مشارکت فعال در طرح آمران سلامت باشد چرا که تا خودمان به اهمیت این موضوع باور نداشته باشیم نمی‌توانیم در مردم نیز منشا این اتفاق و وفاق در مواجهه صحیح با کرونا باشیم.
طرح آمران سلامت به منظور تحقق منویات رهبر معظم انقلاب با شعار” جامعه را به رعایت پروتکلهای بهداشتی دعوت می کنیم”، در این استان آغاز شد که در اجرای آن آموزش‌های همگانی و کمک‌های اولیه برای پیشگیری از شیوع کرونا توسط تیم‌های هلال احمر در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

براساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۵۷۴ هزار و ۸۵۶ نفر در ایران به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۳۳۷ نفر از بیماران کرونایی در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۳۲ هزار و ۹۵۳ نفر رسیده است.

همچنین تاکنون ۴۵۹ هزار و ۲۵۰ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment