سفیر: بنگلادش از بازرگانان ایرانی حمایت می‌کند

[ad_1]

به‌گزارش ایرنا، گوسال اعظم سارکر روز یکشنبه در نشست همکاری‌های اقتصادی استان کرمان و بنگلادش در محل اتاق بازرگانی این استان افزود: این کشور در برخی بخش ها از جمله نساجی و لباس، غذاهای دریایی و یخ زده، سرامیک، چینی، چرم رو به رشد است.

وی اظهار داشت: بنگلادش در تولید انواع داروها ۹۷ درصد نیاز کشور خود را تامین می‌کند و به ۱۰۰ کشور دنیا صادرات دارد و تولید کشتی با فناوری روز و قیمت مناسب و به کشورهایی همچون آلمان صادرامی‌شود. 

سفیر بنگلادش در ایران با بیان اینکه بنگلادش پنج میلیارد دلار صادرات در صنعت IT برای سال ۲۰۲۳ برنامه‌ریزی کرده است گفت: در موارد صادراتی دیگر چای با کیفیت عالی، تنباکو، نخ کنف، کامپوزیت و سایر موارد صادرات می‌شود.

وی تصریح کرد: صنایع سیمان، کشاورزی به‌عنوان اساس بنگلادش و این کشور در فراوری صنایع مواد غذایی ظرفیت سرمایه‌گذاری دارد که ارتقای این صنایع با سرمایه گذاری اتفاق می افتد لذا از ایران برای سرمایه‌گذاری در بنگلادش دعوت می‌شود.

وی با اشاره به فرصت‌های سرمایه گذاری در بنگلادش افزود: سلاح ، مواد مخدر و انتشار پول در این کشور ممنوعیت دارد اما مابقی محصولات انجام می‌شود و ۱۰۰ درصد پول از این کشور قابل خروج و معافیت مالیاتی و وارداتی شامل بازرگانان می‌شود و بنگلادش دارای مناطق ویژه اقتصادی با ۱۶۵ میلیون نفر جمعیت و بازار ۶۰ میلیونی با قدرت خرید مطلوب دارد.

سارکر اضافه کرد: بنگلادش ۲۸ پارک علم و فناوری سال های آینده ایجاد می کند که فرصتی برای سرمایه‌گذاری محسوب می شود.

وی بیان داشت: همچنین سرمایه گذاران بنگلادشی در خارج از این کشور سرمایه‌گذاری می‌کنند و این امادگی برای ایران و در مناطق ویژه و یا به‌صورت مشارکتی وجود دارد و در این زمینه تماس بین تجار ۲ کشور اهمیت بسیاری دارد که ظرفیت ها را بسنجد و ارزیابی کنند و سفارت بنگلادش آمادگی همکاری و ارائه هرگونه امکانات را در این راستا دارد.

سفیر بنگلادش در ایران عنوان کرد: هر سال نمایشگاه تجاری در بنگلادش برگزار می شود که از همه برای شرکت در این نمایشگاه دعوت می‌شود لذا فرصتی برای بازاریابی و فروش محصولات ایرانی محسوب می‌شود.

وی افزود: سفارت بنگلادش اطلاعات سرمایه‌گذاری را در وب سایتی آماده و در اختیار عموم قرار می‌دهد و در این زمینه از تجار ایرانی استقبال می‌شود.

سارکر گفت: ۹۵ درصد تجارت و سرمایه گذاری توسط بخش خصوصی در بنگلادش انجام می شود که ما بخش خصوصی قدرتمند با حمایت کامل دولت داریم.

وی تاکید کرد: اجلاس دی‌هشت با حضور هشت کشور بزرگ اسلامی سال آینده در بنگلادش برگزار می‌شود که فرصتی عالی برای شرکت اتاق های بازرگانی محسوب می شود و تجار ایرانی می‌توانند با هفت کشور دیگر آشنا شوند و فرصت‌ها را به آنان معرفی کنیم. 

[ad_2]

Source link

Leave a Comment