شال قهرمانی به پهلوان امام علی حبیبی اهداء شد

[ad_1]

رئیس هیات ورزش همگانی و زورخانه ای مازندران روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ،افزود :به مناسبت روز فرهنگ پهلوانی  با جمعی از ورزشکاران قائمشهری همچون جابر صادق زاده پهلوان باشی کشور، ولی الله فهیمی قهرمان گراپلینگ کشتی جهان ، جاسم دلاوری قهرمان بوکس آسیا و میثم میرزایی ملی پوش بسکتبال ایران به دیدار جهان پهلوان امام علی حبیبی رفتیم و علاوه بر تبریک این روز ، زادروزش که پنجم خردادماه بوده را هم به ایشان تبریک گفتیم .

روح الله طور سوادکوهی از اهداء شال پهلوانی به جهان پهلوان امام علی حبیبی و جابر صادق زاده پهلوان باشی کشور خبر داد و گفت که با اهداء یک میل ورزش زورخانه ایی و لوح سپاس از جهان پهلوان امام علی حبیبی هم تقدیر به عمل آورده ایم.

 وی با بیان اینکه جهان پهلوان امام علی حبیبی از دیدار ورزشکاران و قهرمانان خرسند شدند ، افزود : در این دیدار جهان پهلوان امام علی حبیبی در زمینه های مختلف کشتی به خاطرات پرداخته اند.

رئیس هیات ورزش همگانی و زورخانه ای مازندران در پایان  به گله مندی امام علی حبیبی در خصوص به ثبت نرسیدن فن حبیبی اشاره کرد و گفت: این موضوع را به هیات کشتی استان رسانده ایم تا اقدامات لازم برای به ثبت رسیدن فن حبیبی انجام شود.

امامعلی حبیبی (متولد ۵ خرداد ۱۳۱۰، روستای درزی‌کلا بابل)، از نامداران کشتی آزاد ایران و جهان و معروف به ببر مازندران است. امامعلی حبیبی دارای نشان طلای المپیک ملبورن ۱۹۵۶ و سه نشان طلای مسابقات قهرمانی جهان در تهران ۱۹۵۹، یوکوهاما ۱۹۶۱ و تولیدو ۱۹۶۲[۴] و نشان طلای بازی‌های آسیایی توکیو ۱۹۵۸ است.

امامعلی حبیبی یکی از چهار کشتی‌گیر ایرانی است که همراه با غلامرضا تختی ، رسول خادم و ابراهیم جوادی نام و تصویرش در تالار افتخارات فیلا به ثبت رسیده‌است.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment