شهرستان ساوه با توجه به رشد جمعیت و فرسودگی تخت ها نیاز مبرم به بیمارستان جدید دارد

[ad_1]

به گزارش روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی ساوه، دکتر «قاسم جان بابایی» شب گذشته در سفری سرزده و از قبل تعیین نشده به ساوه ضمن بازدید از بیمارستان شهید مدرس این شهر، اظهار داشت:‌ زیرساخت های درمانی و امکانات مورد نیاز در ساوه متناسب با جمعیت کنونی و همچنین چشم انداز آینده این شهرستان نیست و باید عقب ماندگی های این حوزه جبران شود.

وی افزود: اغلب تخت های بیمارستانی ساوه فرسوده هستند و بیمارستان اصلی این شهر (شهید مدرس) نیز افزون بر ۴۰ سال قدمت دارد که جوابگوی نیازهای درمانی مردم این شهرستان نیست و تلاش می کنیم بیمارستان جدید این شهرستان را مطابق برنامه در موعد مناسب با تخصیص اعتبارات لازم و همکاری سازمان برنامه و بودجه تکمیل و به بهره برداری برسانیم.

معاون درمان وزیر بهداشت با اشاره به بازدیدی که از بخش های اورژانس و محل بستری بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان شهید مدرس ساوه، ضمن قدردانی از تلاش های کادر درمان و پرستاران این مرکز، گفت: تلاش های جدی و قابل قبولی برای درمان این بیماران از سوی پزشکان متخصص عفونی و بیهوشی در جریان است و پروتکل های بهداشتی نیز به خوبی رعایت می شود.

دکتر جان بابایی در مورد آغاز فصل پاییز و شیوع احتمالی ویروس آنفلوانزا، گفت: مردم در این رابطه نگران نباشند زیرا وزارت بهداشت برای تامین واکسن این بیماری متناسب با نیازهای جامعه برنامه هایی در دست اجرا دارد.

وی افزود: تلاش هایی از سوی وزیر بهداشت و همچنین سازمان غذا و دارو در دست انجام است تا نیازهای کشور به واکسن آنفلوانزا را از طریق واردات با وجود شرایط تحریم های ظالمانه جبران کنیم و اولویت تزریق واکسن نیز با برای افراد با ریسک بالا و مستعد ابتلا به این بیماری از جمله بانوان باردار و افرادی که دارای بیماری های خاص و زمینه ای هستند، می باشد.

وی با بیان اینکه نمی توان زمان دقیق اوج شیوع ویروس آنفلوانزا را تعیین کرد، افزود: برای تفکیک این بیماری از کویید ۱۹ نیز زیرساخت های آزمایشگاهی برای انجام همزمان هر ۲ بیماری در کشور وجود دارد.

معاون درمان وزیر بهداشت با دعوت مردم به رعایت پروتکل های بهداشتی به خصوص استفاده از ماسک، تاکید کرد:‌ رعایت این موارد عاملی مهم در جلوگیری از شیوع آنفلوانزا و همچنین ویروس کرونا خواهد بود.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment