شینهوا: ایران با وجود تحریم ها قادر به شکست کامل کرونا است

[ad_1]

شینهوا روز دوشنبه در گزارشی با یادآوری اینکه ایران در بدو شیوع کرونا دستاوردهای بسیار موفقی به ثبت رسانده است نوشت رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران هم این موضوع را مورد تایید قرار داده اند و نسبت به فایق آمدن بر کرونا با بهره گیری از توانمندی های کشور تاکید کرده اند.

گزارش با بیان اینکه در این مدت هم ایران موفقیت های اولیه خوبی در مبارزه با کرونا کسب کرده است نوشت از دیدگاه رهبر ایران، همه نهادها و گروه های امداد رسانی باید نقش اساسی برای شکست کرونا ایفا کنند و مانند روزهای نخست بتوانند در یک دوره کوتاه، امنیت بهداشتی را در کشور برقرار کنند.

شینهوا با بیان اینکه افزایش آمار جان باختگان در ایران باعث تاسف رهبری شده است تصریح کرده است رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران تحریم های آمریکا را نیز شکست خورده توصیف کرده اند و افزوده اند تلاش های واشنگتن برای جلوگیری از پیشرفت ایران نتیجه نداده است و دشمنان ایران می دانند برای پیشبرد برنامه های خود علیه تهران، ناکام مانده اند.

خبرگزاری رسمی چین بستن مکان هایی چون سالن های ورزشی سربسته و کتابخانه ها و اجباری کردن استفاده از ماسک در وسایل نقلیه عمومی و فضاهای بسته و همچنین اعمال محدودیت برای برخی استان ها و بخش های پرخطر را از جمله اقدامات بسیار مهم دولت «حسن روحانی» رییس جمهوری اسلامی ایران برای مهار ویروس کرونا در روزهای اخیر دانسته است.

شینهوا کمک های ایران را در موقع شیوع کرونا در چین ستود و نوشت که از ماه فوریه ایران با ارایه تصویر رنگی بر روی برج آزادی و همچنین ارسال ۳ میلیون ماسک به چین، همدردی و همبستگی خود را با دولت و ملت چین اعلام کرد و در مقابل چین هم ضمن ارسال کمک های بهداشتی، یک تیم پزشکی را روانه ایران کرد.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment