صدور ۱۲۰ حکم آزادسازی اراضی ملی در روستای زیارت و چند خبر کوتاه از گلستان

[ad_1]

رییس کل دادگستری گلستان از صدور کیفرخواست هشت نفر در یک پرونده قصور پزشکی مربوط به یک کودک در استان خبر داد.

هادی هاشمیان اظهار داشت که این پرونده مربوط به “سارینا” است که از ۲ سال پیش با تزریق داروی اشتباه به کما رفت.

سارینا دختر بچه هشت ساله علی آبادی دی ماه ۹۶ با شکایت از درد شکم در بیمارستان علی آبادکتول بستری شد که در اثر تزریق اشتباه داروی سولفات منیزیم به جای داروی مترونیدازول دچار افت هوشیاری شده و به کما رفت و هم اکنون زندگی نباتی دارد.

**

فرماندار گرگان از صدور ۱۲۰ حکم مربوط به آزادسازی اراضی تصرف و ساخت و ساز شده روستای زیارت این شهرستان توسط محاکم قضایی خبر داد.

محمد حمیدی اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون براساس بازرسی‌های انجام شده، ۱۸۹ مورد پرونده تخلف ساخت و ساز در روستای زیارت تشکیل شد.

**

رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان با اشاره به روند کاهشی ابتلا و فوت شدگان ناشی از کرونا در استان گفت: در ۴۸ ساعت گذشته تنها یک مورد فوتی ناشی از ابتلا به این بیماری در گلستان گزارش شد.

عبدالرضا فاضل اظهار داشت: از اول اسفند پارسال تاکنون ۱۱ هزار و ۹۷۰ نفر بیمار کرونایی در استان بستری شدند که ۸۷۲ نفر جان خود را از دست دادند.

وی افزود: در حال حاضر ۲۸۰ بیمار کرونایی در مراکز درمانی گلستان بستری هستند که از این تعداد ۸۰ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری بوده و ۳۹ بیمار نیز به دستگاه ونتیلاتور متصل هستند.

**

فیلم سینمایی “در میان تپه ها” ساخته محمدرضا کیوانفر هنرمند گلستانی برای هشتمین اکران بین الملی خود راهی مبلورن استرالیا می‌شود.

**

رئیس اداره پنبه و دانه های روغنی سازمان جهاد کشاورزی گلستان گفت: برداشت پنبه کشت بهاره از مزارع دیم استان آغاز شده و تا پایان آذرماه ادامه خواهد داشت.

**

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهادکشاورزی گلستان گفت: امسال کشاورزان این استان ۳ هزار و ۲۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی خود را به زیر کشت محصول هندوانه بردند که تاکنون۱۹۲ هزار تن از این محصول برداشت شد.

**

 سرپرست جهاد دانشگاهی گلستان گفت: ثبت‌نام متقاضیان مشاغل خانگی در طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در استان آغاز شده و تا ۷ مهرماه ادامه خواهد داشت.

**

بنیاد فرهنگی حضرت مهدی (عج) گرگان همزمان با دهه اول محرم علاوه بر برگزاری مراسم سوگواری با موضوع معارف حسینی ده ها بسته معیشتی میان نیازمندان این شهرستان توزیع کرد.

**

[ad_2]

Source link

Leave a Comment