صندوق بین‌المللی پول: کرونا به اقتصاد جهان ۱۲ تریلیون دلار آسیب می‌زند

[ad_1]

به گزارش الجزیره، «کریستینا گئورگیوا»  جمعه شب در گفت و گو با شبکه الجزیره قطر افزود: تاثیر کرونا بیشتر بر کشورهایی که وضعیت شکننده‌ای دارند خواهد بود و اقتصاد این کشورها حدود ۱۳ درصد کوچکتر خواهد شد.  

وی در خصوص لبنان نیز اظهار داشت: این کشور در شرایط اقتصادی بسیار سختی قرار گرفته و برای عبور از بحران نیاز به انجام اصلاحات دارد.

مدیرکل صندوق بین‌المللی پول بیان کرد: از لبنانی‌ها می‌خواهم که برای وحدت هدف تلاش کنند تا اقدامات لازم را برای بازگرداندن تعادل به اقتصادشان اتخاذ کنیم.

گئورگیوا تاکید کرد: ما به گفت و گو با دولت لبنان ادامه خواهیم داد؛ هرچند که هنوز پیشرفتی حاصل نشده و به توافقی دست نیافتیم.

وی درخصوص شرایط اقتصادی کشورهای حاشیه خلیج فارس خاطر نشان کرد: اقتصاد کشورهای خلیج شدیدا تحت تاثیر کرونا و کاهش قیمت نفت قرار گرفته و پیش‌بینی می‌کنیم تولید اقتصاد آنها بیش از هفت درصد کوچکتر شود.

بورس‌های عربی خلیج فارس از اسفند ۱۳۹۸ همزمان با شیوع جهانی ویروس کرونا و کاهش تقاضا برای نفت و به تبع آن کاهش قیمت جهانی نفت روند نزولی را پیش گرفته و پیش‌بینی‌ها از آینده اقتصادی منطقه نیز چندان برای بازگشت روزهای پررونق امیدوارکننده نیست.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment