ضدعفونی بیمارستان‌های همدان با خودروهای ارتش

[ad_1]

مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی علوم پزشکی استان همدان در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: این سه بیمارستان شهر همدان محل بستری و تردد بیماران کرونایی بوده بنابراین ضدعفونی محوطه و حیاط این بیمارستان ها ضروری به نظر می رسید.

لیدا رفعتی افزود: بنابراین با هماهنگی علوم پزشکی و مسوولان تیپ ۳۱۶ زرهی شهید قهرمان همدان کار گندزدایی و ضدعفونی محوطه این بیمارستان‌ها با تاکید بر بخش اورژانس در دستور کار قرار گرفت.

وی اضافه کرد: شهرستان همدان از نظر میزان ابتلا مردم به ویروس کرونا در وضعیت قرمز قرار دارد بنابراین باید بیمارستان‌های محل پذیرش این قبیل بیماران که احتمال آلودگی شان بسیار بالا است، برای مراجعان ایمن شود.

مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی علوم پزشکی استان همدان از شهروندان خواست تنها در صورت ضرورت به بیمارستان مراجعه کنند و هنگام حضور در مراکز درمانی با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، از دستکش و ماسک استفاده کرده و مواد ضدعفونی کننده به همراه داشته باشند.

رفعتی بیان کرد: یکی از مهمترین علل شیوع ویروس کرونا حضور در دورهمی‌های خانوادگی و مراسم‌های عروسی و عزا است که امید می‌رود شهروندان از حضور در این قبیل تجمع‌ها پرهیز کرده تا بتوان آمار مبتلایان به کرونا را کاهش داد.

به گفته سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تا ۳۱ تیر امسال ۲۷۸ هزار و ۸۲۷ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و شمار جان‌باختگان کرونا در کشور به ۱۴ هزار و ۶۳۴ نفر رسید.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment