فرز (ماشینکاری) دستگاه آسیاب

در مورد دستگاههای آسیاب سنگ زنی ، به فرز روسازی مراجعه کنید.

نمای کامل از یک کلون 3 محوره دستگاه فرز عمودی به سبک Bridgeport
فرز فرآیند ماشینکاری با استفاده از برش های دوار برای از بین بردن مواد [1] با پیشبرد یک برش به یک قطعه کار است. این کار ممکن است با یک جهت مختلف [2] در یک یا چند محور ، سرعت سر برش و فشار انجام شود. [3] فرز شامل طیف وسیعی از عملیات و ماشین آلات مختلف است ، از مقیاس های کوچک جداگانه گرفته تا کارهای بزرگ فرز سنگین. این یکی از رایج ترین فرآیندها برای ماشینکاری قطعات سفارشی برای تحمل دقیق است.

فرز را می توان با طیف گسترده ای دستگاه آسیاب از ابزارهای دستگاهی انجام داد. کلاس اصلی ابزارهای فرز برای دستگاه فرز دستگاه فرز (اغلب به آن آسیاب گفته می شود). بعد از ظهور کنترل عددی رایانه ای (CNC) در دهه 1960 ، دستگاههای فرز به مراکز ماشینکاری تبدیل شدند: دستگاههای فرزکاری شده توسط تعویض ابزار خودکار ، مجلات ابزار یا چرخ فلک ، قابلیت CNC ، سیستم های خنک کننده و محفظه ها. مراکز فرز به طور کلی به عنوان مراکز ماشینکاری عمودی (VMC) یا مراکز ماشینکاری افقی (HMC) طبقه بندی می شوند.

ادغام آسیاب در محیط های نوبت دهی و برعکس ، با ابزار زنده برای تراش ها و استفاده گاه به گاه از آسیاب ها برای چرخش عملیات آغاز شد. این امر منجر به ایجاد کلاس دستگاه آسیاب جدیدی از ابزارهای ماشینی ، ماشینهای چند وظیفه ای (MTM) شده است که برای تسهیل فرز و چرخاندن در همان پاکت کاری ساخته شده اند.

فرآیند فرزکاری صورت (محور چرخش برش عمودی است – 0 درجه شیب نسبت به محور ابزار)
فرز فرآیند برش است که با استفاده از یک برش فرز برای خارج کردن مواد از سطح یک قطعه کار استفاده می شود. برش فرز یک ابزار برش چرخشی است که اغلب دارای نقاط برش چندگانه است. بر خلاف حفاری ، در جایی که ابزار در امتداد محور چرخش آن پیشرفته است ، برش در فرز معمولاً به صورت عمود بر محور خود منتقل می شود به طوری که برش در دور برش اتفاق می افتد. همانطور که برش فرز وارد کار می شود ، لبه های برش (فلوت یا دندان) ابزار به طور مکرر برش داده شده و از مواد خارج می شوند و تراشه ها (swarf) را از قطعه کار با هر گذر تراشیده اند. عمل برش تغییر شکل برشی است. مواد را در تکه های ریز که در یک اندازه بزرگتر یا کمتر (بسته به نوع مواد) به یکدیگر آویزان می شوند ، تشکیل می دهند تا تراشه ها تشکیل شوند. این امر باعث دستگاه آسیاب می شود که برش فلز تا حدودی متفاوت باشد (در مکانیک خود) از برش مواد نرم تر با تیغه.

فرایند فرز با انجام بسیاری از برش های جداگانه و کوچک ، مواد را حذف می کند. این کار با استفاده از یک برش با بسیاری از دندانها ، چرخاندن برش با سرعت بالا یا پیشبرد مواد از طریق برش به آرامی انجام می شود. بیشتر اوقات ترکیبی از این سه رویکرد است. [2] سرعت و خوراک مورد استفاده متناسب با ترکیبی از متغیرها متغیر است. به سرعتی که قطعه از طریق برش پیش می رود ، نرخ خوراک یا فقط خوراک نامیده می شود. اغلب در طول ماده در هر دور برش برش اندازه گیری می شود.

دو مرحله عمده فرآیند فرز وجود دارد: دستگاه آسیاب

در تراش صورت ، عمل برش در درجه اول در گوشه های انتهای برش فرز صورت می گیرد. آسیاب صورت برای برش سطوح صاف (صورت) در قطعه کار یا برش حفره های کف صاف استفاده می شود.
در آسیاب های محیطی ، عمل برش در درجه اول در امتداد دور برش اتفاق می افتد ، به طوری که سطح مقطع سطح آسیاب شده با دریافت شکل برش به پایان می رسد. در این حالت ، تیغه های برش را می توان به عنوان مواد خارج شده از قطعه کار مشاهده کرد. فرز محیطی برای برش شکاف های عمیق ، نخ ها و دندان های دنده مناسب است.
برش فرز
مقاله اصلی: دستگاه آسیاب اینجا کلیک کنید
انواع مختلفی از ابزارهای برش در فرآیند فرز استفاده می شود. برشهای فرز مانند آسیاب های انتهایی ممکن است دارای سطح برش در کل سطح انتهایی آنها باشد ، به طوری که می توان آنها را درون قطعه کار (غوطه وری) حفر کرد. برشهای فرز نیز ممکن است دارای سطح برش گسترده ای در طرفین باشد تا فرزهای محیطی امکان پذیر باشد. ابزارهایی که بهینه سازی شده برای فرز صورت هستند فقط در گوشه های انتهایی خود دارای برش های کوچک هستند.

سطوح برش یک برش فرز به طور کلی از یک ماده سخت و مقاوم در برابر دما ساخته شده است ، به طوری که آنها آهسته می پوشند. یک برش کم هزینه ممکن است دارای سطوح ساخته شده باشد

Leave a Comment