فرماندار سقز: برگزاری مراسم جشن و عزا تهدید سلامت عمومی است

[ad_1]

به گزارش ایرنا، بر اساس اعلام ستاد ملی کرونا به دلیل فوق حاد و بحرانی بودن وضعیت شهرستان سقز از لحاظ بیماری کووید ۱۹، جلسه ستاد کرونا به ریاست کامیل کریمیان، فرماندار سقز تشکیل و مصوباتی را جهت اجرا از روز چهارشنبه ۱۴ آبان به مدت یک هفته اعلام کرد.

کامیل کریمیان شامگاه یکشنبه در ستاد مقابله با کرونا اظهار داشت: برگزاری مراسم عروسی به صورت پنهانی اقدامی خطر آفرین برای سلامت عمومی است و منجر به تشکیل  پرونده قضایی برای برگزار کنندگان خواهد شد.

وی افزود: دستگاه‌های اجرایی ضمن برنامه‌ریزی برای ارایه خدمات حوزه مسوولیت خود با حضور یک سوم کارکنان، ترتیبی اتخاذ کنند که در ارایه خدمات به مردم و ارباب ‌رجوع، بویژه خدمات ضروری وقفه‌ ایجاد نشود.

کریمیان اضافه کرد: بر اساس گزارش مرکز بهداشت، تجمعات عروسی و عزا از محل‌های اصلی شیوع کرونا است و برابر ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی برگزاری این مراسم به منزله تهدید سلامت عمومی تلقی شده و با تهدید کنندگان سلامت عموم برخورد می‌شود.

وی یادآور شد: با توجه به بررسی و اعلام مرکز بهداشت مبنی بر انجام تجمع در مراسم خاکسپاری اموات در آرامستان آیچی، محدودیت‌هایی برای ورود افراد به آرامستان از روز چهارشنبه هفته جاری اعمال خواهیم کرد.

تعطیلی مدارس شهری و روستایی به مدت یک هفته و اینکه مدیران دستگاه‌های خدمات‌رسان، شهرداری‌ها، شرکت‌های آب، برق، گاز و مخابرات براساس صلاحدید، بخش اداری را بمدت ۱۰ روز تعطیل و فقط اجازه فعالیت به بخش‌های اضطراری و ضروری بدهند از مصوبات جلسه ستاد کرونا در شهرستان سقز است.

بر اساس مصوبات استانی ستاد مقابله با کرونا، بانک‌ها ورود تعداد افراد و مراجعان را محدود کنند تا سلامت کارکنان و مردم به خطر نیافتد، ضمن اینکه کمیته نظارت بر پروتکل‌ها به دبیری شبکه بهداشت بر اجرای مصوبات ستاد نظارت خواهد کرد.

ستاد مقابله با کرونای شهرستان سقز همچنین بر افزایش خود مراقبتی، رعایت پروتکل‌ها، رعایت فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و عدم برپایی هر گونه تجمع و دورهمی تاکید کرد.

تشدید نظارت ها، تشکیل پرونده قضایی برای متولیان مراسم، برخورد با مشاغل و اصناف که پروتکل‌ها را رعایت نمی‌کنند از دیگر مصوبات ستاد کرونا در سقز است.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment