فرماندار: قطع آب ادارات هفتکل برای جبران افت فشار شبکه انجام شد

[ad_1]

به گزارش ایرنا سیدعابدین طباطبایی شامگاه دوشنبه در جریان عملیات بازسازی خط آب شرب شهر هفتکل، اظهارداشت: در حال حاضر مناطقی از شهر با قطع و یا افت فشار آب روبه روهستند که در تلاش برای بازسازی شبکه آبرسانی به شهر هستیم.

وی با بیان اینکه مناطق اسلام آباد و مهرآباد بیشترین تنش آبی را در هفتکل دارند، ادامه‌داد: خط انتقال آب هفتکل به‌دلیل شدت فشار آب دریافتی دچار ترکیدگی شد.

فرماندار هفتکل با بیان اینکه طی چند روز اخیر افزایش آب دریافتی شبکه به‌منظور تامین نیاز بخش رغیوه صورت گرفته بود، افزود: این خط در زیر جاده اصلی در منطقه رودزرد به دلیل فرسودگی دچار شکستگی شد.

رئیس شورای تامین شهرستان هفتکل یادآورشد: میزان فرسودگی شبکه آب شرب این شهرستان بسیار بالا است و دارای عمر بیش از ۶۰ سال برآورد می‌شود.

طباطبایی با بیان اینکه هدف از دستور قطع آب ادارات شهرستان و حتی منازل مسئولان، همراهی هرچه بیشتر با مردم شهر در شرایط فعلی است، گفت: علاوه بر این قطع انشعاب آب این دستگاه‎‌ها، باعث می‌شود آبرسانی به منازل مسکونی تا حدود زیادی با شرایط بهتری صورت بگیرد.

جهادکشاورزی متولی تامین آب دام ساکنان بخش رغیوه است

فرماندار هفتکل با بیان اینکه مشکل آب بخش رغیوه تا سه ماه آینده برطرف می‌شود، گفت: این درحالی است که بخش قابل توجهی از آب شرب شهری ویژه مصارف دامپروری است.

وی ادامه داد: بیش از ۳۰ هزار راس دام در این بخش وجود دارد و به همین منظور طی مصوبه شورای تامین از جهادکشاورزی خواسته شده نسبت به تامین آب مورد نیاز این تعداد دام اقدام کند تا امکان استفاده آب برای شرب ساکنان روستاهای پایین دست فراهم شود.

طباطبایی خاطرنشان‌کرد: برای رفع مشکلات آب شرب این بخش و همچنین مناطقی از شهر هفتکل کار لوله گذاری ۸۹ کیلومتر خط انتقال در حال انجام است.

بر اساس این گزارش، در طول شبانه روز ۱۰ هزار متر مکعب آب شرب به شهرستان هفتکل اختصاص می‌یابد که سه هزار مترمکعب آب به حوزه روستایی اختصاص دارد.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment