فعالیت بیش از ٦٠٠ انجمن فرهنگی وًکانون مساجد در البرز

[ad_1]

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی استانداری البرز، نور محمد فردی در جلسه کمیسیون فرق و مذاهب با بیان اینکه حضور اقوام گوناگون ایرانی در البرز، فرصت ویژه برای توسعه و بالندگی استان است، افزود: از ظرفیت تنوع قومیتی در استان می توان برای تحکیم همبستگی و تحقق توسعه و امنیت پایدار استفاده کرد.  
وی  اظهار داشت:  حفظ همبستگی ملی برای ما یک اصل مسلم است و حضور تمامی اقوام ایرانی در البرز می تواند بستر این همبستگی باشد.
معاون استاندار البرز گفت: لازمه استفاده از این فرصت، انجام مطالعه و تحقیق در خصوص نحوه استفاده از ظرفیت های اقوام در راستای تحکیم همبستگی و تحقق توسعه است.
فردی تصریح کرد: با شناخت کامل از وضعیت و پراکندگی جمعیتی اقوام و مذاهب استان، می توانیم بستری برای تحقق پایدار در استان فراهم آوریم.
وی افزود: تمامی مصوبات کمیسیون باید با پیگیری مستمر به طور کامل محقق شود.
معاون استاندار گفت:  انتظار این است تمامی دستگاههای مرتبط، به تدقیق آمار و اطلاعات مربوط به حوزه فعالیت خود برای هر چه کیفی تر شدن مصوبات کمیسیون اقوام بپردازند و تصمیم سازی درست و اجرای ماموریت های محول شده به تمامی دستگاههاف به طور جدی در دبیرخانه کمیسیون پیگیری خواهد شد.
وی با بیان اینکه استان البرز به تعبیر مقام معظم رهبری یک ایران کوچک است زیرا از کلیه اقوام در اینن استانن وجود دارد.
فردی گفت: البرز در بخش مسائل فرهنگی بیش از ۶۰۰ انجمن و موسسات فرهنگی و کانون مساجد دارد که این فرصت خوبی در مسائل فرهنگی است که باید از این ظرفیت استفاده شود.
معاون استاندار تصریح کرد: ما باید در جهت همگرایی اقوام تلاش کنیم افتراق عامل خطرناک در جهت همگرایی است.
وی افزود: استان البرز استانی استراتژیک است و مورد توجه در کشور و خارج از کشور می باشد.  
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار البرز با بیان اینکه عامل موفقیت همه با اتحاد و انسجام است و عدم موفقیت افتراق می باشد، افزود: امسال اولین جشنواره موسیقی اقوام ایرانی با حفظ هویت اقوام و به منظور همبستگی در کرج برگزار می شود.
فردی گفت: همه نخبگان، صاحب نظران، اساتید، دانشگاهها باید در جهت معرفی چهره واقعی استان اهتمام لازم را داشته باشند.
وی افزود: اطلاع رسانی شفاف و به موقع می تواند چهره واقعی استان را نشان دهد.
فردی با بیان اینکه باید از ظرفیت بخش خصوصی_تشکل های مردم نهاد_سمن ها استفاده مناسب شود، افزود: زیرا در تمام دنیا کار که به سمن ها واگذار شود به طور قطع موفقیت دارد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار البرز در ادامه سخنانش تصریح کرد: اتتقاد سازنده می تواند در جهت شکوفایی استان تاثیرگذار باشد.
فردی با بیان اینکه ما نباید از انتقاد هراس داشته باشیم زیرا هراس بیخودی باعث خموشی در جامعه می گردد، افزود: اما در کنار انتقاد سازنده باید خدمات، موفقیت ها را برای مردم به دور از تعصب تبیین و تحلیل کنیم زیرا اگر غیر از این باشد حق مطلب را ادا نکرده ایم.
وی با بیان اینکه این قدر باید کار فرهنگی در استان صورت پذیرد که فرهنگ اقوام یک نقطه اشتراک باشد نه افتراق تصریح کرد: کرج پایتخت فرق و مذاهب کشور است زیرا تقریبا از تمام کشور با مذاهب مختلف در این استان زندگی می کنند.
وی افزود: بنابراین یک ظرفیت برای استان است و اصولا کار فرهنگی یک شبه بوجود نمی آید زیرا کار فرهنگی یک فرایند است و به تدریج به وجود می آید.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment