فعالیت تالارها در مناطق قرمز و نارنجی خراسان جنوبی ممنوع است

[ad_1]

کامبیز مهدی زاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: به استناد مصوبات بیست وچهارمین جلسه ستاد مقابله با بیماری کرونا، تالارهای پذیرایی در شهرستان‌های کم‌خطر و با خطر متوسط ( وضعیت سفید و زرد) با ظرفیت ۵۰ درصد و با تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی مجاز به فعالیت خواهند بود.

وی بیان کرد: همچنین بر اساس مصوبه ستاد مقابله با بیماری کرونا در روز گذشته، در مکان‌های تجمعی که از طریق وزارت بهداشت اعلام خواهد شد از ۱۵تیرماه جاری استفاده از ماسک الزامی می‌شود.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بیرجند ادامه داد: این مصوبه در وهله نخست تا پایان تیرماه اجرا خواهد شد و پس از آن بعد از بررسی اجرای پروتکل‌ها تصمیمات بعدی برای ادامه روند اتخاذ خواهد شد.

در حال حاضر شهرستان‌های بیرجند و طبس در وضعیت قرمز (بسیار پرخطر)، شهرستان‌های بشرویه، سربیشه، فردوس و قاینات در وضعیت نارنجی (پرخطر)، شهرستان‌های خوسف، زیرکوه و نهبندان در وضعیت زرد (متوسط خطر) و شهرستان‌های درمیان و سرایان در وضعیت سفید (کم‌خطر) قرار دارند.

خراسان جنوبی ۱۱ شهرستان دارد و موارد ابتلا به ویروس کرونا از اواخر فروردین تا اوایل خردادماه امسال در خراسان جنوبی روند کاهشی نسبتا ثابت داشت و در چند روز به صفر رسید اما از نیمه خرداد امسال دوباره صعودی شده است.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment