فعال حقوق بشر زندانی عربستان اعتصاب غذا کرد

[ad_1]

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، الهذلول فعال مدنی عربستانی که در زندان به سر می‌برد از دوشنبه شب دست به اعتصاب غذا زده است.

بر اساس این گزارش، خواهر کوچکتر این زندانی سعودی در توییتی به زبان انگلیسی نوشت که لجین به والدینش گفته است که به دلیل بدرفتاری با او و محروم بودنش از ملاقات با خانواده، خسته شده است.

وی در ادامه نوشته است: لجین از عصر دوشنبه اعتصاب غذا را آغاز کرده تا اینکه اجازه یابد مرتباً با خانواده تماس بگیرد.

همچنین علیا خواهر بزرگتر لجین پیش‌تر نوشته بود: دوشنبه، ۲۶ اکتبر ۲۰۲۰، ساعت هفت بعد از ظهر به وقت ریاض، خواهرم لجین به دلیل محرومیت اداره زندان الحائر از حق تماس با خانواده، اعتصاب غذا کرد.

الهذلول ماه آگوست نیز به دلیل اینکه مسؤولان زندان او را از حق ملاقات با خانواده محروم کرده بودند، یک هفته اعتصاب غذا کرد و پس از اینکه خانواده‌اش اجازه یافتند با وی ملاقات کنند، به اعتصاب غذای خود پایان داد.

پیش‌تر ‘سازمان عفو بین الملل’ با صدور بیانیه‌ای، از دولت عربستان خواسته بود تا زندانیان سیاسی را فورا و بدون قید و شرط آزاد کند.

لجین متولد سال ۱۹۸۹ فعال سعودی در زمینه حقوق زنان در سال ۲۰۱۴ در حال رانندگی و عبور از مرز مشترک عربستان و امارات برای اولین بار بازداشت شد و در ماه می ۲۰۱۸ در راستای موج بازداشت فعالان مدافع حقوق بشر در عربستان به دلایل ناشناخته‌ای برای دومین بار دستگیر و زندانی شد و هم اکنون نیز در بازداشت بسر می‌برد.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment