قدرت‌نمایی مقابل ناتو؛ رزمایش مشترک روسیه، بلاروس و صربستان

[ad_1]

وزارت دفاع بلاروس روز سه شنبه در گزارشی در کانال تلگرام خود نوشت: در مرکز نظامی برستسکی محل استقرار تیپ 38 پیاده ضربتی بلاروس، رزمایش تاکتیکی بلاروس، روسیه و صربستان با عنوان «برادری اسلاوی-2020» تحت ریاست فرماندهی نیروهای ویژه بلاروس برگزار می شود. 

واحدهای نیروهای مسلح روسیه، بلاروس و صربستان که گروه تاگتیکی چند ملیتی را تشکیل می دهند، در این رزمایش شرکت خواهند کرد.

 انتظار می رود واحدهای روسیه و صربستان روز 10 ماه سپتامبر (پنجشنبه) برای شرکت در رزمایش وارد بلاروس شوند و این رزمایش تا 15 ماه سپتامبر (سه شنبه هفته آینده) ادامه خواهد داشت.

در این رزمایش، واحدهای شرکت کننده، مسائل مربوط به اقدام مشترک در مبارزه با تروریست ها را تمرین می کنند. 

 در گزارش وزارت دفاع بلاروس گفته شده است که رزمایش برادری اسلاوها هر سال برگزار می شود و سال گذشته در خاک صربستان برگزار شد. 

  سران بلاروس ازجمله الکساندر لوکاشنکو رئیس جمهوری بلاروس از تحرکات ناتو در مناطق مجاور مرزهای غربی این کشور ابراز نگرانی کرده است.

در زمان حاضر نیروهای بلاروسی در مناطق غرب این کشور در حالت آماده باش رزمی قرار دارند. 

روسیه وعده کمک به بلاروس در صورت نیاز داده است و ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه بر آمادگی کشورش برای هر نوع کمک به مینسک اعلام آمادگی کرده است.

لهستان، لیتوانی و لتونی کشورهای واقع در غرب بلاروس عضو پیمان ناتو هستند.

پس از اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری بلاروس که لوکاشنکو در آن به پیروزی رسید مخالفان دولت این کشور اعتراضات خیابانی گسترده برپا کردند و کشورهای غربی از این اقدامات حمایت و دستگیری معترضان توسط نیروهای امنیتی بلاروس را محکوم کردند.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment