قصرشیرین از مناطق مهم و راهبردی استان کرمانشاه است

[ad_1]

مهرداد سالاری روز سه شنبه در آیین معارفه شهردار قصرشیرین در محل فرمانداری این شهرستان باتسلیت ایام ارتحال امام راحل، افزود: بزرگراه کربلا، آزادراه خسروی و شبکه ریلی سه طرح بسیار مهم هستند که هم اکنون در دست اقدام است و در توسعه استان کرمانشاه بسیار مهم و مبنای توسعه برای عملیات لجستیک است.

وی اظهار داشت: انجام شبکه ریلی از کرمانشاه تا اسلام آبادغرب هم اکنون ۶۰ درصد پیشرفت دارد که این شبکه تا مرز خسروی و از خسروی به عراق و از آنجا تا بندر لاذقیه کشور سوریه را به هم وصل می کند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمانشاه گفت: درصورت اتصال استان کرمانشاه به شبکه ریلی در بلندمدت می تواند نقش مهمی در توسعه منطقه داشته باشد.

سالاری با بیان اینکه هم اکنون در مرزهای خسروی و پرویزخان اقدام های بسیار خوبی صورت گرفته گفت: بعد از جنگ بازسازی خوبی در شهرستان صورت گرفته و رویداد مهم اربعین نیز سال گذشته به خوبی در این منطقه انجام شد.

وی در ادامه اضافه کرد: شهرداری باید به درآمدهای پایدار توجه کند و مساله اشتغال مردم مورد توجه قرار می گیرد که دولت در این زمینه کمک خواهد کرد.

معاون عمرانی استاندار کرمانشاه گفت: تلاش مجموعه مدیریت شهرستان قصرشیرین در پیگیری طرح های عمرانی قابل قدردانی است و در زمینه پروژه های عمرانی نیز به قصرشیرین کمک می کنیم و استاندار کرمانشاه توجه خاصی به توسعه این منطقه دارد.

سالاری ادامه داد: انتخاب شهردار قصرشیرین فردی از بدنه شهرداری و آشنا به امور است که امیدواریم ثمره انتخاب عمران و آبادانی برای شهرستان باشد زیرا قصرشیرین علاوه بر شهر مرزها را دارد که بار مشکلات آن نیز به شهرداری بر می گردد.

او گفت: با توجه به شرایط خاص قصرشیرین و خرابی دوران جنگ و مهاجرت این مردم نسبت خدمات حوزه شهرداری به مردم مطلوب نیست و جزء کم تراکم ترین شهرهای استان است که برای پوشش این خلاء دولت به این مجموعه کمک می کند.

وی اظهار داشت: یکی از اتفاقات غلط دوران بازسازی این بود که شهر به ۲ قسمت قدیم و جدید تقسیم شد که با توجه به رشد کم جمعیت هنوز ارتباط فضای شهری بین این ۲ قسمت به صورت کامل انجام نشده است.

وی گفت: در بازنگری طرح جامع قصرشیرین این خلاء رفع شده و باید در طول زمان اتصال کامل این ۲ قسمت را داشته باشیم و برای یک شهر جدید دولت این همه زیرساخت و هزینه کرده که هنوز به صورت خوبی از آن استفاده نشده است.

وی ادامه داد: در قصر جدید واگذاری اراضی به مالکان کار خوبی است که انجام شده و در پالی آباد و امیدوار به مسکن شهرسازی تاکید شده مشکلات را برطرف کند.

او افزود: واگذاری اراضی دولتی به مردم کار سختی است و در یک پروسه زمان دار انجام می شود از این رو باید طرح شمیم عملیاتی شود تا مردم به صورت روند قانونی صاحب سند شوند.

وی گفت: قضیه تخریب آلونک پیرزن کرمانشاهی و اتفاقی که در این خصوص رخ داد حاصل بی تدبیری پرسنل شهرداری بود و چند مدیر این مجموعه برکنار شدند و مساله قضایی شده و با متخلفان برخورد خواهد شد.

او ادامه داد: از نظر استانداری، قصور و کوتاهی اتفاق افتاده بود اما این به معنای آن نیست که ما به وظیفه خود عمل نکنیم برای ساخت و سازها مردم حقوقی دارند که باید لحاظ شود و از نظر حقوقی باید مسایل آن رعایت شود.

حکم انتصاب «عباس کرمی» که برای تصدی پست شهرداری قصرشیرین از سوی شورای شهر به استان معرفی شده بود، هشتم خرداد جاری از سوی هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه تایید شد و امروز این حکم توسط معاون امور هماهنگی استاندار کرمانشاه تقدیم وی شد.

شهرستان مرزی قصرشیرین در غرب کرمانشاه با بیش از ۲۷ هزار تن جمعیت، با عراق ۱۸۶ کیلومتر مرز دارد که در امتداد این مرز، ۲ معبر رسمی پرویزخان و خسروی قرار دارد که مبادلات اقتصادی، تجاری و صادرات کالا به اقلیم کردستان و حکومت مرکزی عراق از این مرزها انجام می شود.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment