مبارزه با قاچاق کالا نیازمند اهتمام بیشتر مسوولان است

[ad_1]

سید مرتضی مدنی روز شنبه در مراسم افتتاح اداره تعزیرات حکومتی شهرستان مه‌ولات در این استان افزود: این نهاد به عنوان یک مرجع اختصاصی رسیدگی به تخلفات اقتصادی، صنفی، بهداشتی، قاچاق کالا و ارز از تمام ظرفیت و اختیارات قانونی خود برای رفع مشکلات واحدهای تولیدی و مبارزه با قاچاق کالا استفاده می‌کند.

وی ادامه داد: ۳۰ درصد گرانی‌های اخیر مربوط به تحریم است و بقیه مربوط به خود تحریمی می‌باشد که در داخل انجام می‌شود.

مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی گفت: اگر تولید رونق نگیرد شرایط از این بدتر خواهد شد لذا باید دست‌اندازها و قوانین دست و پاگیر را برای سرمایه‌گذار حذف ‌کنیم تا از فرار سرمایه و سرمایه‌گذاری آنها در کشورهای همسایه جلوگیری شود.

وی افزود: باید شرایطی فراهم شود تا بخش خصوصی بدون کمترین مشکل نسبت به ایجاد سرمایه‌گذاری اقدام کند که در صورت تحقق این مهم علاوه بر اشتغالزایی مناسب، شاهد رونق اقتصادی نیز خواهیم بود.

مدنی، با بیان اینکه در حوزه اقتصاد نگاه ما خدمت به مردم و انعطاف قانون است ادامه داد: وزارت صنعت، معدن و تجارت در گذشته ورود یکهزار و ۳۳۰ قلم کالا را به کشور ممنوع کرد و این رقم اکنون به ۲ هزار و ۲۰۰ قلم افزایش یافت که این کالاها به هیچ عنوان حق ورود به کشور را نداشته و در صورت ورود کالای قاچاق محسوب می‌شوند.

وی گفت: کالای سلامت محور، خط قرمز اداره تعزیرات حکومتی است و با توجه به شیوع ویروس کرونا اگر پروتکل‌های بهداشتی رعایت نشود، سلامت مردم به مخاطره می‌افتد و برای تامین سلامت مردم با متلخفان بهداشتی برابر قانون برخورد می‌شود.

فیض‌آباد مرکز شهرستان ۵۰ هزار نفری مه‌ولات در ۲۰۷ کیلومتری مشهد قرار دارد. 

[ad_2]

Source link

Leave a Comment