مجموعه‌های اداری و تجاری خراسان رضوی از پاسخگویی به افراد فاقد ماسک منع شدند

[ad_1]

علی اصغر حسنی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: ماسک زدن از امروز در تمامی مکانهای مسقف در مناطق زیر پوشش این دانشگاه در  استان خراسان رضوی با هدف پیشگیری از انتقال بیماری اجباری شده است و با مجموعه‌هایی که به موارد ابلاغی در این زمینه توجه نکنند طبق قانون برخورد می‌شود.
وی ادامه داد: در معابر عمومی افراد باید خود رعایت کنند تا دیگران هم خودشان را ملزم به استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی کنند.

مدیر سلامت محیط و کار دانشگاه علوم پزشکی مشهد از مهر و موم ۴۱۰ مکان که صاحبان آنها در این زمینه تخلف کرده‌اند خبر داد و گفت: مسوولیت نظارت بر برگزاری مجالس شادی و ترحیم در مکان‌های شخصی همچون منازل و خانه باغ‌ها با پلیس اماکن است و نظارت‌های دانشگاه در مکان‌هایی همچون هتل‌ها، تالارها، رستوران‌ها، مساجد، حسینیه‌ها و تکایاست.
حسنی افزود: کاهش ۷۵ درصدی همکاری شهروندان در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، افزایش بیماران و فوتی‌های ناشی از کرونا را در مشهد و خراسان رضوی به دنبال داشته است.

وی با بیان این که برپایی مراسم عروسی و ترحیم در مشهد همچنان ممنوع است ادامه داد: افراد مشکوک و ناقل تا زمان مشخص شدن جواب نمونه‌ها از حضور در اجتماعات خودداری کنند و با کمال تاسف مواردی گزارش شده است که یک فرد مبتلا با حضور خود در  این گونه مجالس افراد زیادی را بیمار کرده است.

حدود ۸۰ درصد جمعیت خراسان رضوی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار دارند و بقیه جمعیت این استان در ۱۷ شهرستان، زیرپوشش خدمات بهداشت و درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه، تربت‌جام و نیشابور هستند.

براساس آخرین آمار رسمی، تاکنون ۲۴۰ هزار و ۴۳۸ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۱۶۳ تن  در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جان باختگان کرونا در کشور به ۱۱ هزار و ۵۷۱ تن رسید

همچنین تاکنون ۲۰۱ هزار و ۳۳۱  نفر از مبتلایان به کرونا در ایران بهبود یافته‌اند.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment