محکومیت ۲ سرباز سابق آمریکایی به زندان به اتهام تلاش برای کودتا در ونزوئلا

[ad_1]

به گزارش بامداد یکشنبه شبکه “بی بی سی”، ،”لوک دنمن” 43 ساله  و “اران بری” 41 ساله در توطئه علیه دولت کاراکاس، انتقال غیرقانونی سلاح و تروریسم مجرم شناخته شدند.

براساس این گزارش، این 2 جزو ۱۳ نفری بودند که در ماه می گذشته ( اردیبهشت ماه)  هنگام تلاش برای ورود از طریق آب های کلمبیا به خاک ونزوئلا بازداشت شدند.

“طارق ویلیام صعب”، دادستان کل ونزوئلا، تاکید کرده است که پیگرد علیه سایر متهمان این پرونده ادامه خواهد یافت.

صعب در توییتی با به اشتراک گذاشتن عکس هایی از وسایل نقلیه، سلاح ها و اسناد شناسایی متهمان گفت که “مزدوران” آمریکایی به “مسوولیت خود” اذعان کرده اند.

“لوک دنمن ” و “اران بری”، سربازان سابق نیروی ویژه هستند که پیشتر در سال جاری میلادی تصاویری ویدئوی از آنها از تلویزیون ونزوئلا پخش شد.

نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا  در اردیبهشت ماه گذشته در این خصوص اعلام کرد که ۱۳ نفر از جمله دو آمریکایی به اتهام “تلاش برای کودتا” بازداشت شده‌اند.

مادورو در یک برنامه زنده تلویزیونی با نشان دادن گذرنامه و اعلام نام این دو آمریکایی گفت آنها برای یک شرکت امنیتی در فلوریدا ( به نام “سیلورکاپ یو اس ای”  ) کار می‌کردند.

واشنگتن پست سندی را منتشر کرده که موید امضای قراردادی به ارزش ۲۱۳ میلیون دلار میان سیلورکاپ و مخالفان ونزوئلا برای یورش به ونزوئلا و سرنگونی دولت مادورو است.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment