مدیرعامل مترو تهران: سرفاصله حرکت قطارها برای بازگشایی مدارس جوابگو است

[ad_1]

فرنوش نوبخت روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: اگر بیشتر کلاس‌های درس هم به صورت غیرحضوری برگزار شود، کاهش سرفاصله حرکت قطارها نیاز نخواهد بود زیرا تعداد چندان زیادی به مسافران مترو اضافه نمی‌شود.

وی بیان کرد: اگر در آینده همه کلاس‌های درسی دانش‌آموزان و دانشجویان به صورت حضوری برگزار و مسافران مترو به صورت چشمگیر بیشتر شود، برای کاهش سرفاصله حرکت قطارها برنامه‌ریزی خواهیم کرد. 

وی با تاکید بر اینکه مترو برای آغاز سال تحصیلی در آمادگی کامل قرار دارد، بیان کرد: در زمان حاضر سرفاصله حرکت قطارها در خطوط یک و چهار ۳.۵ دقیقه، در خط ۲ سه دقیقه، در خط سه و ۶ پانزده دقیقه و در خط هفت ۱۰ دقیقه است.

به گزارش ایرنا وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه سال تحصیلی جدید به شکل حضوری از روز شنبه ۱۵ شهریور ماه آغاز می‌شود، تاکید دارد که دانش‌آموزان باید برای سال تحصیلی جدید و حضورشان با مدیران مدارس هماهنگ باشند.

به گفته «محسن حاجی‌میرزایی» برای آماده شدن شرایط بازگشایی، تلاش‌های بسیار شده است و دست‌اندرکاران آموزش‌وپرورش در سراسر کشور، مدارس را برای استقبال از دانش‌آموزان آماده کرده‌اند. 

دانش‌آموزان کشور دوسوم سال تحصیلی گذشته را به ‌شکل حضوری و یک‌سوم پایانی را به‌طور مجازی و با استفاه از روش‌های آموزش غیرحضوری پشت گذاشتند.

ناوگان مترو تهران و حومه در هفت خط و ۱۲۷ ایستگاه فعال است و هم‌اکنون روزانه ۸۰۰ هزار مسافر از طریق این ناوگان زیرزمینی جابجا می‌شود.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment