مدیریت هوشمند ترافیک و کاهش تلفات جاده‌ای با هوشمندسازی پلیس

[ad_1]

به گزارش روز چهارشنبه پایگاه خبری پلیس، سردار “احمد دولتخواه” در حاشیه میزگرد علمی ارائه نیازهای فناورانه هوشمندسازی پلیس با حضور شرکت های دانش بنیان و اعضای قرارگاه هوشمندسازی پلیس با هدف تسریع و تسهیل در ارائه خدمت رسانی به مردم که امروز در ستاد ناجا برگزار شد، اظهار داشت: این موضوع یکی از دغدغه های فرمانده نیروی انتظامی است بنابراین با توجه به اینکه هوشمندسازی پلیس یکی از اولویت های ناجا است، تلاش می کنیم که اهداف مدنظر را در این حوزه با برنامه ریزی دقیق و اصولی محقق کنیم.

وی در ادامه به اهمیت هوشمندسازی پلیس در نیروی انتظامی اشاره و عنوان کرد: ناجا در این موضوع مصمم است، به طوری که فرمانده نیروی انتظامی در بحث هوشمندسازی پلیس قرارگاهی را تشکیل داده و تاکید دارد که تمام ظرفیت های ناجا با تمام توان پای کار بیایند.

معاون فناوری اطلاعات و ارتباطات ناجا تاکید کرد: در بحث هوشمندسازی پلیس لازم است که شرکت های دانش بنیان و تمامی افرادی که در حوزه فناوری فعال و دارای ایده های نوین هستند با ما در این پروژه عظیم همکاری داشته باشند.

سردار دولتخواه با بیان اینکه هوشمندسازی مبتنی بر تحول دیجیتال و فناوری است، تصریح کرد: بایستی عوامل انسانی را برای محقق شدن اهداف مدنظر در این موضوع توانمند کنیم که در این راستا مشارکت حداکثری و استفاده از ذینفعان لازم است.

وی در ادامه به محورهای اصلی رویداد هوشمندسازی پلیس اشاره کرد و گفت: ارائه خدمات دیجیتالی به کاربران میدانی (ارتباطات متحرک امن صوتی، تصویری و ویدئویی)، مدیریت خدمات و تعاملات دیجیتال هوشمند و مدیریت کلان داده های پلیس (جمع آوری، پردازش و تصمیم گیری) از جمله محورهای اصلی در این موضوع است.

این مقام انتظامی همچنین عنوان کرد: امنیت و سازماندهی فضای سایبر و رصد آن براساس ماموریت های پلیس، مدیریت هوشمند ترافیک با اولویت کاهش تلفات جاده ای و سامانه های نوین هوشمندسازی (سخت افزاری- نرم افزاری) از دیگر محورهای اصلی هوشمندسازی پلیس است.

گفتنی است؛ در این میزگرد علمی مدیران و نمایندگان  شرکت های دانش بنیان، پیشنهادات خود را در خصوص استفاده از ابزارهای نوین در راستای تسریع و تسهیل در خدمات رسانی پلیس به مردم ارائه دادند. #
 

[ad_2]

Source link

Leave a Comment