مدیر پخش فرآورده‌های نفتی: هرمزگان کمبودی در تامین گازمایع ندارد

[ad_1]

عبدالله احمدی کمر پشتی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به استفاده غیراستاندارد از کپسول‌های گاز برای خودرو و خطرات ناشی از آن که باعث به خطر افتادن جان مردم می شود، گفت: هدف از ساخت جایگاه‌های عرضه سوخت خدمت به ایمنی سوخت‌گیری خودروهای شهروندان است.

وی ادامه داد: کسانی که به عنوان سرپرست خانواده هستند اما وقتی که درگوشه خیابان‌ها کپسول گازمایع خانگی را به خودرو خود می‌زند اگر حادثه‌ای برای وی رخ بدهد و همان پدرخانواده از بین برود چه کسی باید پاسخگو باشد، همه این‌ اتفاقات و نگرانی‌ها دست به دست هم داده تا این طرح مفید با هدف ساماندهی توزیع گاز مایع و شفاف‌سازی مصرف‌کنندگان مجاز گاز مایع در استان هرمزگان نیز اجرا شود.

احمدی کمرپشتی ابرازداشت: خانوارهای بدون گاز طبیعی و بخش‌های صنفی و صنعتی از مهم‌ترین مصرف‌کنندگان گاز مایع هستند که با اجرای این طرح و شناسایی مصرف‌کنندگان واقعی، توزیع بهینه و سریع‌تر گاز مایع انجام می‌شود و از مصرف خارج از شبکه این فرآورده جلوگیری و بسیاری از مشکلات موجود نیز برطرف می‌شود.

وی درباره تبلیغات و اطلاع‌رسانی گسترده به شهروندان در مورد اجرای طرح بیان داشت: از ابتدای شروع تاکنون شیوه‌های ثبت‌نام در این طرح ملی به مردم از طریق رسانه‌ها به صورت خبر و گزارش اطلاع‌رسانی شده همچنین با همکاری اداره کل روابط عمومی استانداری هرمزگان و روابط عمومی‌های تمامی ارگان‌های دولتی و خصوصی و بانک‌ها کارکنان خود را آگاه کرده‌اند،همچنین تبلیغات شهری مانند نصب اطلاعیه در مکان‌های پرتردد مثل ایستگاه‌های اتوبوس و تاکسی انجام شده که در این زمینه فرمانداران در شهرستان‌ها نیز همکاری خوبی داشته‌اند.

وی با بیان اینکه تاکنون افزون بر ۱۰ درصد از خانوارها در این طرح ثبت‌نام کرده‌اند، پیش‌بینی کرد بین ۴۰۰ تا ۶۰۰هزار نفر در استان هرمزگان مشمول طرح توزیع الکترونیک گاز مایع باشند که نشان می دهد باید یک عزم و اراده جدی برای سرعت‌بخشی در ثبت‌نام‌ها ایجاد شود. و این شرکت در مرحله شناسایی متقاضیان واقعی است.

مدیرشرکت پخش فرآورده‌های نفتی هرمزگان یاد آور شد: محله‌هایی از شهر بندرعباس و شهرستان‌هایی که کار لوله‌کشی گاز طبیعی انجام شده و علمک نصب شده برای رفاه خود باید به سمت مصرف گاز طبیعی بروند.

براساس اعلام سازمان صمت هرمزگان، نرخ انواع سیلندر گاز ۲ کیلوگرمی ۲۳ هزار ریال، سیلندر گاز ۵ کیلوگرمی ۵۰ هزار ریال، سیلندر گاز ۱۱ کیلوگرمی ۹۷ هزار ریال، سیلندر گاز ۲۵ کیلوگرمی ۲۰۰ هزار ریال، سیلندر گاز ۳۳ کیلوگرمی ۲۵۳ هزار ریال، سیلندر گاز ۴۵ کیلوگرمی ۳۴۶ هزار ریال و سیلندر گاز ۵۰ کیلوگرمی را ۳۵۰ هزار ریال است و شهروندان می‌توانند با گرفتن کد اشتراک سیلندرهای گاز خانگی از خدمات شرکت‌ها بهره‌مند شوند و سامانه ۱۲۴ سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان آماده پاسخگویی به شکایت‌های مردمی است.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment