مردم از مراجعه حضوری به بانک‌های قصرشیرین پرهیز کنند

[ad_1]

مرادعلی تاتار روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: بانک ها باتوجه به اینکه محل جابجایی و نقل و انتقال پول است و آلودگی وجه نقد یکی از دلایل انتقال بیماری ویروسی کرونا است از شهروندان می خواهیم امور بانکی را به طریق الکترونیک و به صورت اینترنتی و یا با استفاده از دستگاه های خودپرداز انجام دهند و مراجعه حضوری به بانک ها نداشته باشند.

وی اظهار داشت: به منظور مقابله با بیماری کرونا و مهار موج سوم ظرفیت کارکنان ادارات شهرستان قصرشیرین به ۵۰ درصد کاهش یافته و ساعات کاری نیز روزانه چهار ساعت است تا بتوانیم از این موج گذر کنیم.

نماینده عالی دولت در قصرشیرین گفت: هم اکنون ستاد کرونا روزانه کار بازرسی بر ادارات و اصناف و بازار در سطح شهر را به صورت مستمر انجام می دهد و تمامی موارد لازم رصد می شود و با متخلفانی که موازین بهداشتی را رعایت نمی کنند، برخورد می شود.

تاتار ادامه داد: مردم از مراجعه غیرضروری به ادارات و مراکز درمانی و بیمارستانی نیز خودداری کنند و یقین بدانند مشارکت و همراهی آن هابا ستاد کرونا می تواند موج سوم را کنترل کند.

او اضافه کرد: استفاده از ماسک، شستن دست ها و رعایت فاصله اجتماعی و ماندن در خانه و پرهیز از ترددهای غیرضروری و موکول کردن دورهمی های خانوادگی و فامیلی به زمان دیگر و جلوگیری از برپایی مجالس شادی و عزا مواردی است که به کاهش و مهار موج سوم کرونا کمک کند و مردم باید این موارد را به طور جدی رعایت کنند.

فرماندار قصرشیرین گفت: کادر درمان با تمام توان حدود هشت ماه است که تلاش شبانه روزی دارند و ما نیز باید با رعایت موازین بهداشتی مشارکت لازم را با آن ها داشته باشیم چون در صورت تداوم وضعیت قرمز خدمات رسانی سخت و غیرممکن می شود.

 تاتار گفت: بدون هیچ اغماض و چشم پوشی با متخلفانی که سلامت مردم را به خطرمی اندازند، برخورد قاطع می شود.

 ۸۴۹ بیمار کرونایی در بیمارستان های استان کرمانشاه بستری هستند

در پنجمین روز از آبان ماه ۸۴۹ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند که براساس اعلام کمیته اطلاع رسانی ستاد کونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از این تعداد ۱۳۶ نفر از بیماران، بدحال بوده و در بخش‌های آی‌سی‌یو تحت مراقبت هستند و ۴۰ نفر نیز با حال وخیم به دستگاه تنفس مصنوعی وصل هستند.

برهمین اساس همچنین تعداد موارد فوت با ابتلای قطعی در ۲۴ ساعت گذشته در استان کرمانشاه هشت نفر اعلام شده که از این تعداد چهار نفر در شهرستان کرمانشاه، یک نفر هرسین، ۲ نفر گیلانغرب و یک نفر در سرپل ذهاب جان خود را از دست دادند و مجموع جان‌باختگان بر اثر ابتلای قطعی به کرونا از ابتدای اپیدمی تاکنون در استان به ۸۰۸ نفر رسیده است.             

[ad_2]

Source link

Leave a Comment