مسیرهای کوهستانی استان تهران برفی شد

[ad_1]

عادل مصدقی درباره آخرین وضعیت جوی و ترافیکی در مسیرهای استان تهران روز جمعه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از بامداد روز سه شنبه با نفوذ یک سامانه بارشی نسبتا قوی شاهد بارش برف در ارتفاعات و مناطق کوهستانی و همچنین بارش باران در کلیه مناطق استان هستیم.

وی افزود: با وجود شدت بارش برف در شهرستان‌های فیروزکوه، دماوند و شمیرانات عملیات شن و نمک پاشی از بامداد امروز در حال انجام است.

معاون راهداری استان تهران ادامه داد: در حالی که میانه فصل پاییز را گذراندیم اما با این شدت برف، عملا تیم های راهداری استان تهران با تجهیزات کامل اقدامات زمستانی خود را آغاز کردند.

به گفته وی ۴۵ تیم راهداری با ۴۵۰ نیروی فعال و با بیش از ۲۰۰ دستگاه خودرو سبک و سنگین در جاده های استان تهران به ویژه مناطق کوهستانی استان در آماده باش کامل بسر می برند و در صورت نیاز نسبت به رفع آبگرفتگی و مسدود نشدن مسیرها اقدام می کنند.

مصدقی تاکید کرد: در حال حاضر تمامی مسیرهای استان تهران باز است اما بدلیل بارش برف و باران و لغزندگی جاده ها از مسافران می خواهیم با احتیاط در این مسیرها حرکت کنند.

وی با بیان اینکه شدت بارش های برف و باران در سطح استان در ساعات شامگاهی شدت پیدا می کند از شهروندان خواست از سفرهای غیرضروری در مسیرهای کوهستانی استان تهران خودداری کنند.

به گفته معاون راهداری استان تهران هم اکنون نیز شاهد پدیده مه گرفتگی در ارتفاعات امامزاده هاشم (ع)، گردنه قوچک و گدوک هستیم.

وی خاطر نشان کرد: ۲۷ باب راهدارخانه نیز در استان تهران فعال شده و این اماکن با تجهیزات لازم آماده اسکان اضطراری مسافران در راه مانده است.

ترافیک در مسیرهای ورودی پایتخت

مصدقی در ادامه از ترافیک نیمه سنگین تا سنگین در بیشتر مسیرهای ورودی تهران خبر داد و گفت: این ترافیک در ساعات شامگاهی بیشتر خواهد شد.

به گفته وی هم اکنون در مسیرهای کرج، ساوه و هراز به سمت تهران ترافیک نیمه سنگین تا سنگین است.

معاون راهداری استان تهران خاطرنشان کرد: این حجم ترافیک در سایر مسیرهای ورودی تهران رو به افزایش است و با توجه به لغزندگی و بارندگی از مسافران می خواهیم سفر خود را به ساعات شامگاهی موکول نکنند.

وی همچنین به مردم توصیه کرد جهت اطلاع از آخرین وضعیت جوی و ترافیکی با سامانه ۱۴۱ مرکز اطلاع رسانی راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور تماس حاصل کنند.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment